מרואין: Ravi Bhadriraju, גיטריסט להקת Job For A Cowboy

תקראו להם דת' מטאל, תקראו להם דת'קור, אפילו תקראו להם משה ששון, מה שבטוח הוא ש-Job For A Cowboy הם אחת ההפתעות של השנים האחרונות. אלבום האולפן האחרון שלהם, Genesis מכר 13,000 עותקים בארה"ב בשבוע הראשון ליציאתו, מה שהביא אותו למקום ה-54 במצעד הבילבורד האמריקאי – הישג עצום לכל להקת מטאל, ובטח לכזו שעושה מטאל קיצוני שכזה. הלהקה אולי התחילה כסוג של להקת מטאלקור, אבל האלבום החדש העביר אותה לכיוון ברוטאלי ומסורתי יותר, של דת' מטאל מהיר במיוחד, מורכב ועמוס, שזכה לביקורות נלהבות מכל כיוון אפשרי. שוחחנו עם Ravi Bhadriraju, גיטריסט הלהקה ואחד ממקימיה, על הלהקה ומחשבותיו על ההצלחה המפתיעה.

הי ראבי, רציתי להתחיל עם הברור מאליו, איך לעזעזל Genesis מכר כל כך הרבה?

אומר לך את האמת בן אדם, אין לי מושג. זה עדיין מפתיע אותי שהצלחנו כל כך עם האלבום הזה, אני שמח שאנשים אהבו אותו. אף פעם לא ציפינו שהאלבום יצליח כל כך.

ניסיתי לנחש מה גרם להייפ העצום מסביב ללהקה, אבל הנקודה היא שאתם לא איזו להקת אימו אופנתית, אתם להקת דת' מטאל בגדול, מה אתה חושב שההצלחה של האלבום תעשה עכשיו לז'אנר?

זה מטורף שהסגנון מתחיל להצליח כל כך, אנחנו מקווים שהאלבום יעזור לז'אנר לגדול למקום חדש לגמרי. הסגנון הוא לא כזה שבדרך כלל הולך עם מכירות אלבומים. בשבילנו השנה האחרונה הייתה טשטוש אחד גדול, הדת' מטאל בקרוב ישלוט על העולם!

עד כמה אתה חושב שעמוד ה-MySpace שלכם עזר לכל זה?

MySpace היה חשוב להרבה מההצלחה, אבל החצי השני היה מזה שהאלבום לא נשמע כמו Doom, ה-EP הקודם שלנו. לא היינו איפה שאנחנו עכשיו בלי ה-MySpace, אין ספק לגבי זה. העמוד שם היה המקום שבו יכלנו להוציא את המוזיקה שלנו החוצה ולחלוק אותה, זה פשוט היה קל לעבוד עם זה. אנשים תמיד שואלים אותי איך זה קרה וכל מיני דברים, אבל האמת היא… המקום הנכון בזמן הנכון.

ראיתי את הוידיאו קליפ שהוצאתם לשיר "Embedded", מה הרעיון מאחריו? מי עשה את האנימציה המעולה בוידיאו?

חברת הסרטים Pop Core ביימה את הוידיאו. הם שני חברי משבדיה, הבמאים הכי טובים בעסק כרגע. הרעיון הוא על האנטיכריסט ואיך הוא נוצר, האנימציה הייתה שילוב של שני הבמאים ושלנו הלהקה.

נראה לי שכל הנושא הגרפי חשוב לכם כלהקה, גם העטיפה של האלבום מעניינת ומושקעת…

כן, הנושא החזותי הוא הכול בשבילנו. העניין הוא ש0Genesis הוא אלבום קונספט על קונספירציות דתיות. העטיפה מראה את סוף העולם ואת האנטי כריסט עומד שם, וזה די מסביר את עצמו. המילים גם מסבירות את הכול.

בוא נחזור שנייה להתחלה, איך הקמתם את הלהקה?

אני וג'וני, הסולן, הקמנו את הלהקה לפני 4 שנים. הוא פגש אותי דרך חבר משותף בתיכון. התחלנו לנגן בכל מיני הופעות קטנות במדינה ומחוץ לה, השגנו איזה שהוא באז דרך ה-MySpace, ומשם דברים התחילו להתרומם… שנתיים לאחר מכן ואנחנו מופיעים עוד ועוד…

אילו להקות השפיעו על דרך הכתיבה שלך?

להקות שהשפיעו עלי בעיקר הן Mastodon, Soilwork ו-Deicide. שתי הראשונות הן לא ממש להקות דת' מטאל אבל הן השפעות טובות למוזיקה חדשה. האמת היא שהאלבום החדש של Soilwork הוא האלבום האהוב עלי ביותר השנה.

אני מניח שהשם של ההרכב כבר גרם לכמה גבות להתרומם… למה הוא נבחר?

ג'וני בחר את השם הזה כבדיחה. אין בדיחה של ממש מאחרי זה מעבר לכך שזה שם מצחיק. היינו בני חמש עשרה ושש עשרה ודי טיפשים… *צוחק* אין הרבה לומר מעבר לזה…

המוזיקה שלכם השתנתה ב-Genesis ועברה לכיוון הרבה יותר ברוטאלי. למה הלכתם דווקא לכיוון הקיצוני הזה?

מבחינה אישית ראיתי את האלבום הזה כאלבום ש-או ידחוף אותנו להצלחה, או ירסק אותנו לגמרי. האלבום הראשון שיכול היה להיות האחרון שלנו, הרגשתי שאם זה יהיה האלבום האחרון שלנו, רציתי שיזכרו אותי על האלבום הזה, ולא על ה- EP שלנו Doom. הרבה אנשים ציפו מאיתנו לכתוב עוד Doom אחד… אז בשבילי Doom מסריח! ההקלטה חובבנית, הריפים לא מעניינים ולא הייה לנו שום כיוון מוזיקלי או יכולת כתיבה. האלבום החדש בוגר יותר, הרבה יותר מהיר, והוא מראה מה הלהקה יכולה באמת לעשות. לאלבומים שאחרי זה יש לי רעיונות מטורפים שאני מניח שידהימו הרבה אנשים…

מעבר להצלחה, האם ספגתם גם ביקורת על זה שהורדתם את הברייקדאונס ושאר יסודות ה-"קור" מהמוזיקה?

האמת היא שלא, אנשים היו מאושרים מזה שנפטרנו מהם כי זה נתן להם משהו חדש במוזיקה לשמוע. כל-כך הרבה להקות עושות את הדבר המטורף הזה שוב ושוב ושוב, אני שמח שלא עשינו ברייקדאונס באלבום הזה.

חשבתם על זה שאולי ההצלחה של האלבום והקיצוניות שלו תגרור איתה סוף לעידן המטאלקור?

מי יודע, למטאלקור יש את הענקים שלו שתמיד יישארו בסגנון הזה, כמו גם להקות שרק רצו להצליח עם המוזיקה הזאת. הדבר הזה קורה כיום גם לדת'קור.

חזרה לאלבום, למה Genesis?

האלבום נקרא כך כי פירוש המילה הוא "התחלה", וזוהי התחלה חדשה לעולם!

אני מבין שעשיתם, לראשונה בקריירה, גם הופעות בפסטיבלים אירופאים, אילו עשיתם ואיך הם עברו לכם?

עשינו את פסטיבל Download, את Never Say Die, ואת ה-Pressure Fest. הם כולם עברו ממש טוב ונהנינו מהם מאד.

והסיבוב של Sounds Of The Underground עם להקות Chimaira ו-Shadows Fall?

גם זה היה מעולה, נהינו מאד עם כל הלהקות, והסיבוב עצמו היה חזק.

מה עכשיו? הצלחתם כמו שצריך עם האלבום הזה, אבל אתם מתכוונים לשמור על המומנטום?

יש לי שירים בן אדם, שירים עם כוח וכיוון!
|ENG|Job For A Cowboy – Deathcore's Genesis
By: Alon Miasnikov
Interview With: Ravi Bhadriraju (Guitar), Job For A Cowboy

When US deathcore/death metal merchants Job For A Cowboy sold 13,000 copies of their first full length release- Genesis, during one week and landed the 54th spot on the American Billboard chart, no one was more surprised than the band itself. For such an extreme and complex extreme metal release to do this well was far from anything anyone expected, even those familiar with the band's considerable talent and musical prowess. We spoke with the band's guitarist and co-founder, Ravi Bhadriraju.

Hey Ravi, I'd like to start with the obvious, how the hell did Genesis sell so many copies?

To tell you the truth man… no idea. It still surprises me that we did so well with that record. I'm glad people like it. We never expected "Genesis" to do so well.

I've tried my hand at guessing what created the huge hype regarding the band, but the bottom line you are not a trendy emo-core band, your music is pure death metal, what do you think the success of the album is going to do for the genre?

It is crazy that death metal is starting to do so well. We're hoping that "Genesis" will help death metal grow to a whole new level. Death Metal is typically not the genre that does well with record sales. For us this past year has been a giant blur. Death Metal will soon take over the world.

How much do you think your Myspace was responsible?

Myspace was responsible for a lot of it but the other half was from "Genesis" not sounding like Doom. Without myspace we would not be here right now. There's no doubt about it. Myspace was an outlet for us to share our music. It just happened to be an easy outlet. People always ask me how it happened and what not but honestly…right place and right time.

I've just seen the video for "Embedded", what the idea behind it, and who's responsible for the great stop-motion animation?

Pop core films directed the video. They're two guys that are from Sweden, the best directors in the business right now. The concept behind the video is about the anti Christ and how he comes to be. The stop and go animation was a mix between both the directors and us the band.

It seems the graphic side is important to you guys, the album's cover is impressive as well, what does it mean?

Yes, imagery is everything for us. The fact of the matter is, is that "Genesis" is a concept album about a religious conspiracy. The cover shows the end of the world and the anti christ left standing Pretty self explanatory. The lyrics will tell all.

Back to the starting point, how did you guys start out?

Jonny and I started the band four years ago. He met me through a friend in high school. We started playing local shows in and out of the state. We got some buzz through myspace and then everything started to take off from there. Two years later here we are touring and touring.

What bands influenced your writing the most?

Bands that have influenced my writing has been Mastodon, Soilwork, and Deicide. Mastodon and Soilwork are not death metal bands but they're good inspirations for new music. Actually the new soilwork record is my favorite record of the year.

Job For A Cowboy is far from being a typical death metal name for a band, why was it chosen?

Jonny chose the name as a joke. There's no real joke behind it besides it being a funny name. We were fifteen and sixteen and really dumb. Hahaha…not much more to say.

Your music changed towards a far more brutal direction with "Genesis", why did you choose to go in that direction?

Personally, I saw this as being a record that could make or break us. Going out with the first record that could possibly be your last, I felt that if this were to be my last record, I'd want to be remembered by "Genesis" not by Doom. So many people expected us to write another "Doom". To me…DOOM SUCKS. The recording is sloppy the riffs are lame and we had no sense of musically ability and writing sense. "Genesis" is a mature more fast paced record that shows what the band can really do. With records after this I have some crazy ideas that will probably shock a good number of people.

Did you take a lot of criticism for dropping the Breakdowns and other core elements?

Actually no, people were happy that we ditched that because it gave them a fresh ear for music. So many bands are doing the same crazy over and over and over again. I'm glad we didn't do any breakdowns on this record.

Do you think the success of your heavier direction spells the end of metalcore?

Who knows. Metalcore has its titans who will stay and it has already been killed of the bands who want to do well with it. The same thing is happening with "deathcore" too.

Why is the album called "Genesis"?

The album is called "Genesis" because it means a beginning and this is the new beginning for the new world!

I understand you just did some shows in Europe festivals, what show did you do, and how did they go for you?

We played download festival, never say die fest, and pressure fest. They went really well for us we all had a good time and the shows were great for us.

How well did the "Sounds Of The Underground" tour go for you?

Sounds of the Underground was a great tour. We had a great time with all of the bands and the tour itself was awesome.

What now? You've hit pay dirt with this album, how would you try and continue with the next one?

I've got songs man. Songs with force and songs with direction.