מרואין: Phil Fasciana, גיטריסט ומייסד Malevolent Creation

בנשימה אחת אפשר לומר את שמותיהם של שלוש להקות דת' מטאל אמריקאיות, וותיקות וברוטאליות – Obiturary, Cannibal Corpse, ו-Malevolent Creation. מבית היצור של פלורידה בארה"ב, שלושת הלהקות החלו דרכן לקראת סוף שנות השמונים וקבעו לעצמן מקום של כבוד בעולם הדת' מטאל. הלהקה עובדת בימים אלו על אלבום חדש, ולכבוד האירוע החבר המקורי בה ומנהיגה, פיל, ניאות לשוחח איתנו.

הי פיל, איפה עומד האלבום החדש שלכם, Doomsday X?

בדיוק סימנו את כתיבת השירים ברגעים אלו ממש. נאלצנו לעבור מחדש על כל החומר ולשקול אותו כמה וכמה פעמים, לא רצינו לעשות עוד אלבום מטאל ממוחזר עם אותם ריפים של דת' מטאל ואותם מבני שירים רגילים, אנחנו רוצים שהאלבום הזה יהיה מיוחד ואפי, במיוחד כי זה האלבום העשירי של הלהקה ומנגנים בו 4 מתוך 5 חברי ההרכב המקורי, בגלל שג'ון רובין הצטרף מחדש ללהקה ורציתי שהוא יהיה שותף מלא לכתיבה, הוא גיטריסט מדהים וכותב מוזיקה קיצונית במיוחד. זה אותו דבר לגבי ג'יסון בלאכוביץ, גם הוא הצטרף מחדש למוזיקה ורציתי שהוא יתרום בכתיבה. כששלושתנו כותבים בלהקה זה כמו שהיה כשהתחלנו, בין 87 ל 89, יש לנו הרבה חומר והרבה גיוון לבחור מתוכו את השירים. אני כבר הרבה זמן כותב את כל החומר שלנו ואני ממש מרוצה מזה שיש עוד אנשים שכותבים איתי ותורמים, אני מאמין שזה יהיה אלבום שנתגאה בו כשהוא יהיה מוכן. כמו כן חזר ללהקה הסולן המקורי, ברט הופמן, שכותב גם את המילים, עם כל הצוות הזה אני מאמין שזה יהיה האלבום הכי טוב שנוציא.

אני מבין שטו מאדסן מפיק את האלבום, למה בחרתם בו לתפקיד?

בחרנו בו כי הוא באמת עושה עבודה אדירה עם המוזיקה הזאת, והאלבומים שהוא מיקסס ב 5 השנים האחרונות נשמעים נהדר והם הרשימו אותי, אני מאמין שהוא ייתן את הסאונד הנכון ללהקה, ויעזור לכך שהאלבום יהיה האלבום הכי כבד שהוצאנו עד היום.

לאלבום יש משמעות מיוחדת עבורך, בגלל שהוא ה 10 של הלהקה?

כן, זה אומר לנו המון מכיוון שזה העשירי שלנו מאז שהקלטנו את הדמואים המקוריים שלנו ב 1987 ובגלל כל מה שעברנו מאז, כל העליות והירידות של להיות להקה שמקליטה ועושה הופעות.. יש לנו מספיק זמן לעבור על העבר המשותף שלנו ולהתגבר על השוני בינינו וכתוצאה מזה להוציא אלבום נהדר ולצאת לסיבוב הופעות טוב. כמובן שלא נוכל לעשות זאת לעד, אבל זה הזמן הטוב ביותר עבורנו.

אני מבין שטוני לורנו (Nile) הוא המתופף העכשווי שלכם?

האמת היא שטוני לורנו לא יצטרף ללהקה כמו שתכננו, הוא עסוק עם המון להקות ופרויקטים ולא יוכל להקדיש ללהקה את הזמן שהיא צריכה, הוא מתופף אדיר אבל אנחנו צריכים מתופף אחד קבוע. את שלושת האלבומים האחרונים כתבנו עם מתופף מהאזור שבו אנחנו גרים, FT.Lauderdale, בחור בשם גאס ריוס, ואת ההקלטה של האלבומים עצמם עשה דייב קלרוס בגלל שלגאס לא היה הזמן להופיע איתנו. אנחנו ממש אוהבים לעבוד עם קלרוס אבל יש לו משפחה לפרנס ועסק בניו יורק, האמת היא שברגעים אלו ממש סיימתי לדבר איתו בטלפון והוא מסר שהוא רוצה להצטרף ללהקה כחבר מלא והוא הבטיח שהוא יצא איתנו להופעות בתמיכה לאלבום, הוא אמר שהוא עשה כמה שינויים עם החיים שלו בניו יורק ואשתו אישרה לו להצטרף ללהקה על בסיס קבוע, אני אעדכן מה קורה עם זה בהמשך, בהחלט אשמח אם זה יתבצע כי הוא אחד המתופפים הכי טובים שאני מכיר וחבר טוב שלי!

עשיתם לא מזמן סיבוב הופעות עם Nightrage, Bolt Thrower ו-Necrophagist, אך זה הלך?

זה היה הסיבוב הכי טוב שעשינו אי פעם, עשינו הרבה הופעות מאז 1990, אבל Bolt Thrower הם אחת הלהקות החביבות עלי ומעבר לזה הם גם מקצוענים אמיתיים וח'ברה ממש נחמדים, שנהגו בכבוד בכל שאר הלהקות בסיבוב ההופעות. לכמעט כל ההופעות נמכרו כל הכרטיסים ואני מקווה להופיע עוד פעם איתם בעתיד, כמו כן הצוות שלהם ומנהל הסיבוב שלהם היו ממש בסדר. גם Nightrage ו Necrophagist היו שתי להקות אדירות ועכשיו יש לנו חברים בשתי הלהקות.

הופעתם עם מישהו מהם בעבר?

לא הופענו איתן בעבר אבל כמובן שהכרנו את Bolt במשך שנים רבות ופגשנו אותם בהופעות באנגליה. תמיד רציתי להופיע איתם, כמו שאמרתי קודם, הם אחת הלהקות האהובות עלי ביותר, אני שמח שיצא לנו סוף סוף להופיע איתם, הם אנשים טובים ונהנו להופיע איתם במשך אותם 6 שבועות.

היה סיפור גדול לגבי הופעה שלכם במקום שנקרא פראטו, באיטליה, שבו המנהל של Bolt והמפיק המקומי החליפו האשמות בגלל מי מהן התבטלה ההופעה, מה קרה שם?

זאת לא הייתה אשמת Bolt או אף להקה אחרת. כשהגענו למקום וראינו את מערכת סאונד צחקנו בהיסטריה, זה היה מגוחך ולא היה מספיק לשום דבר מהציוד בבימה, יש לנו מערכת יותר גדולה בחדר החזרות שלנו בבית! בכל חוזה שנשלח לכל מפיק היה מפרט של המערכת המינימאלית שצריך. היה ברור שזה לא הולך לעבוד והסאונדמן של Bolt התפלץ, לבסוף הוסכם שהלהקות לא יופיעו עם המערכת סאונד והיא תשמש רק את הסולנים, כדי לא לבטל את ההופעה ולאכזב את המעריצים שם. כשניסינו לעשות זאת הסתבר שהסול שייגע במיקרופון יקבל זרם חשמלי כי לא הייתה ההארקה במערכת! אף אחד מהסולנים לא הסכים לזה, כמובן, ומכיוון שלא הייתה למפיק אופציה אחרת נאלצנו לבטל את ההופעה, הכול בגלל המפיק המגוחך.

אני מבין שברט חזר לשיר, מה קרה לסולן הקודם, קייל?

קייל פרש ממוזיקה מסיבה מוזרה כל שהיא, והדרך היחידה להמשיך עם הלהקה הייתה אם ברט יחזור. דיברנו על זה, והוא עשה איתנו את סיבוב ההופעות, אנחנו נמשיך לעבוד איתו כי כיף לעבוד איתו, הוא חיי חיים יותר בריאים כרגע ואם זה ימשך זה יהיה נהדר.

למה ברט עזב לפני כן?

הייתה לו בעיה רצינית עם סמים בעבר וזה גרם להרבה בעיות בעבר, זה לא הסתדר כי זה היה פוגע בהופעות שלנו וגרם להרבה בעיות בלהקה. מאז הוא התנקה ועשה עבודה מעולה בסיבוב ההופעות ואנחנו מאושרים מאד מזה שהסולן המקורי שלנו חזר ללהקה! גם המעריצים מרוצים מזה שהוא שוב על הבימה ונותן את הצרחות הבלתי אנושיות הארוכות שלו, איתו אנחנו נשמעים כמו שאנשים רגילים שאנחנו נשמעים.

קצת היסטוריה, יש רגע מסוים בעבר שבו אתה זוכר שהחלטת לעשות דת' מטאל?

ב 1987 ניגנו ט'ראש כבד מאד, בסגנון של Kreator,Slayer,Exodus,Destruction ועוד דברים בסצינת הט'ראש הנהדרת של התקופה, אבל כששמעתי את Scream Bloody Gore של Death ו Scum של Napalm Death זה הדהים אותי והחלטתי שנשלב דת' מטאל, גריינד והט'ראש שלנו, ככה זה קרה.

מה היו ההשפעות הגדולות עליך כשהתחלתם?

הייתי אומר Kreator ו Slayer, לפניהם Iron Maiden, Judas Priest Ozzy, Exciter ו Anvil, כל האלבומים שיכולתי להניח את ידי הקטנות עליהם…

יצא לכם אלבום בהופעה, זה אלבום רשמי של הלהקה?

כן, אלבום בשם Conquering South America שהוקלט בברזיל ב 2003. יש גם DVD לא רשמי שלנו שיצא בחברת Metal Mind מפולין, שהם הוציאו ללא רשותנו, ובעצם גנבו אותנו והוציאו אותו באופן לא חוקי. זה מסריח שיש אנשים כאלו בסצנה כי עד כמה שאני זוכר מטאל תמיד היה מסביב לאחדות ולעזור אחד לשני, אנשי מטאל הם אנשים מיוחדים שמתקשרים אחד עם השני, וכשאתה מטאליסט אמיתי, אתה מטאליסט לכל החיים!

לסיום, בראיון שעשיתי איתך למטאל האמר ישראל לפני כמה שנים, אמרת שאתה נראה כמו בט מידלר, הזמרת והשחקנית, זה עדיין נכון? אתה מעריץ שלה?

ברט נהג לומר שאני נראה כמו בט כדי לעצבן אותי כשהייתי בן 16 כי השיער שלי לא היה ארוך, הוא היה מעין אפרו ובערך כמו מה שיש לה! "צוחק", הוא עדיין קורא לי ככה מידי פעם כשהוא עצבני עלי, אבל אני לא מעריץ שלה בכלל!