מרואין: Matthias Zimmer, סולן \ גיטריסט להקת Perzonal War

להקת הת'ראש הגרמנית Perzonal War מוכרת לרבים בעיקר בגלל הדמיון הברור שלה ל-Metallica, בעיקר בקולו של סולן הלהקה, מתיאס זימר. הלהקה הוציאה עד היום כ-5 אלבומים, מרביתם בחברת התקליטים הגרמנית AFM. אלבומם האחרון, When Time Turn Red, היה סוג של שינוי בהרכב – הם נגעו בסאונד מלוכלך יותר ועשו אלבום שהרחיק אותם מכל אותן השוואות ל-Metallica. בימים אלו הלהקה עובדת על אלבום חדש, עם כמה אנשי מטאל שמתארחים בו מלבד חברי הלהקה. שוחחנו עם סולן הלהקה שעדכן אותנו היכן עומדים הדברים.

היי מתיאס, הייתי רוצה להתחיל עם האלבום החדש, באיזה שלב הוא נמצא עכשיו?

האלבום כמעט גמור, אנחנו מתכננים להקליט עוד 2 שירים נוספים ולעשות את המיקס הסופי. הכול צריך להיות גמור די מהר ואנחנו 90% בסוף של העניין, אנחנו מקווים שהוא יצא בינואר 2008.

איך האלבום הולך להישמע?

הוא כבד למדי ובעיני אפל ומרושע יותר מהאלבום הקודם, השירים קצת יותר ארוכים ומורכבים יותר, ויש שילוב טוב של כבדות ומלודיה. רוב הגיטרות נמוכות יותר מאלו שהיו בקודם, וגם בשירה יש מגע כבד יותר.

מי מנגן בבס בלהקה כיום?

הבס נעשה ע"י ביורן קלות', הבחור שעזר לנו בסיבוב ההופעות עם Candlemass ו-Destruction לפני שנתיים. הוא לומד מהר והוא מדויק מאד, ומעבר לזה הוא גם בחור נחמד..

בעמוד ה-MySpace שלכם יש תמונה שבה רואים את שמיר מ-Destruction מקלי באולפן. איזה סגנון השיר הזה עומד להיות?

שמיר מתארח בשיר ת'ראש כבד למדי… שמתאים מאד לקול שלו. בשיר הזה אנחנו חולקים את הבתים ועושים את הפזמון ביחד. זה שילוב טוב וכמובן שזה מזכיר מאד את Destruction, ה-Perzonal Butcher מכה שנית!!!

הבחור נראה די קיצוני בתמונות שלכם ביחד, באחת מהן נראה כאילו אתה הוא חונק אותך… איך היה הליך ההקלטה איתו?

זה היה ממש מצחיק ונראה ששמיר אהב את השיר מאד. הוא ניסה כמה דברים ונתן את כל מה שיש לו. אנחנו מעריכים מאד את הזמן והמאמץ שהוא השקיע בהקלטות, תודה לו עבור זה! לאחר ההקלטות חגגנו ביחד קצת יותר והלכנו לישון די מוקדם…ב-6 בבוקר… מטאל אמיתי!

האם מרטין, המתופף שלכם, שוב המפיק? חשבתם להשתמש במפיק אחר באלבום הזה?

מרטין שוב הפיק. הוא ואני בילינו הרבה זמן בלארגן ולהשלים את השירים ולנסות כל מיני סאונדים וכיוונים. מרטין ממש הפך להיות מפיק מקצועי אז אנחנו לא ממש צריכים איזה מפיק מוכר, החומר החדש נשמע ממש חזק ומקצועי ואנחנו לא צריכים להסתתר מאחרי הפקה כל שהיא. בכל מקרה, האולפן של מרטין עמוס בהזמנות והוא עושה הפקות ללהקות אחרות במהלך רוב השנה. כמובן שלעבוד עם מוזיקאים אחרים ומוזיקה שונה עושה אותו למפיק טוב יותר ויותר פתוח מוזיקלית, וגם מזה אנחנו מרוויחים. כך שכל עוד אנחנו מרגישים שאנחנו מתקדמים אין לנו צורך במחיר אחר.

האלבום האחרון שלכם, When Times Turns Red, היה ישיר יותר ומחוספס יותר מכל מה שעשיתם לפני כן. זה הכיוון באלבום החדש?

החומר החדש בהחלט מחוספס, אבל יותר מבחינת השירים ופחות מבחינת ההפקה. אנחנו עדיין מנסים לשמור על גישה תוקפנית אבל זה נובע מהשירים עצמם, אנחנו רק עושים מה שאנחנו יכולים כדי שזה יצא הכי טוב שאפשר, אבל זה תלוי בשירים – שום דבר לא מתוכנן. זה רק זורם וזו הדרך הנכונה לדעתי.

אחד הדברים שתמיד נאמרו על הלהקה הוא הדמיון שלה, ושל השירה שלך – ל-Metallica. הדמיון קיים גם באלבום החדש?

אני חושב שלא נשאר יותר מידי מזה בשירים החדשים. כמובן שתמיד תהיה השוואה שכזו בגלל הקול שלי, אבל ככה אני נשמע. ניסיתי לעשות את זה בדרכים שונות הפעם, וכל המוזיקה שונה מאד מ-Metallica. אני לא בטוח שאנשים יראו את זה בצורה דומה למה שהיה בעבר, אבל האמת היא שזה לא מטריד אותי יותר, זו הקללה שלנו והיא תלווה אותנו לעד!

מאז שיצא האלבום האחרון שלכם, הבסיסט סוון עזב את הלהקה, למה?

זה חבל שהוא כבר לא איתנו, סוון הוא בסיסט טוב ובחור ידידותי במיוחד. אבל פשוט אין לו את הזמן והאנרגיה יותר להיות עם הלהקה. מאז שהוא עזב הייתה לנו הפסקה קצרה, רצינו להתרכז יותר באלבום החדש, למצוא בסיסט חדש. כרגע זה נראה שנמשיך עם בסיסטים בגרסת סשן, ביורן מנגן באלבום וגם סוון. ביורן מנגן גם בשתי להקות אחרות ולא יכול להיות איתנו באופן קבוע, וסוון גם יכול לנגן באופן כללי אבל לא יכול להיות חבר קבוע בלהקה. אם כולנו נוכל לחיות עם המצב הנוכחי זו תהיה הפשרה הכי טובה. קשה למצוא בסיסט טוב, והקשה מכל הוא להכניס אותו ללהקה כמו שצריך כשאתם לא מבלים אחד עם השני באותה כמות כמו שהייתה לפני שנים. אנחנו כולנו הכרנו אחד את השני היטב בגלל שאף פעם לא עשינו שינויים בהרכב, מלבד עם פרנק וזה היה כבר לפני זמן רב. זה חלק חשוב מהלהקה, נשארנו בייחד ואנחנו כבר להקה, לא רק 4 מוזיקאים.

קצת היסטוריה עכשיו למי שלא ממש מכיר אתכם, התחלתם בלהקה בשם Crossing Skulls, איך נולדה הלהקה הנוכחית?

לפני כמעט 11 שנה אני ומרטין הכרנו, הוא היה המתופף הכי טוב שהכרתי. היינו בני 16-17 ורק חשבנו על מוזיקה. אז ניגנו ביחד והחלטנו לעשות משהו בנפרד מהלהקות שלנו בזמנו. זה היה כזה כיף שהחלטנו לעשות להקה של ממש, ועשינו דמו תחת השם Personal War. לאחר כמה זמן השלמנו את ההרכב עם פרנק (אח של מרטין) וסשה שגם ניגן עם להקות באזור שלנו. הוא ניגן בס ב-Crossing Skulls ופרנק ניגן עם מרטין בלהקה בשם Doubtful Thoughts, כך הכול התחיל. לעזאזל… זה כבר כמעט 11 שנה!!

למה שיניתים מ-Personal War ל-Perzonal War?

השם המקורי היה רעיון של מרטין, שנינו אהבנו אותו מההתחלה, הוא נשמע לנו מטאל בלי להיות קלישאה. לאחר שעזבנו את חברת התקליטים B-Mind החלטנו לשנות את השם כדי לצאת מההתחייבות החוזית אליהם, והנה אנחנו עדיין כאן עם הרעש שלנו.

מה הנושאים שעליהם אתה כותב בדרך כלל, הם השתנו מההתחלה ועד האלבום האחרון?

תמיד כתבתי על חוויות אישיות או על סיפורים קטנים או תמונות שאתה רואה בדרכים שונות, וזה לא השתנה יותר מידי. בשבילי הלהקה היא סוג של תראפיה עצמית שבה אני יכול להשתחרר עם צעקות ובלשיר את המחשבות הפנימיות שלי, הפחדים שלי וכו'. לפעמים קשה לדבר על משהו, הרבה יותר קל לשיר אותו. מההתחלה לא תכננתי את המילים כשהתחלתי לכתוב אותן, פשוט התחלתי ובסוף חשבתי: "וואו, זה בדיוק מה שחשבתי אבל לא ידעתי איך לכתוב!", מוזיקה היא עדיין פורקן מצוין בשבילי.

יש לכם מערכת יחסים ארוכה וענפה עם חברת AFM. דברים השתנו אחרי שהבעלים, אנדי, נהרג לפני כמה שנים?

למען האמת זה השתנה המון. אנדי היה אחראי עלנו בחברה והוא זה שעשה את כל השיחות לגבי הלהקה וגם את העניינים האישיים. הכרתי אותו עוד מהתקופה ב-Crossing Skulls כש-AFM הוציאו את האלבום ללהקה הראשונה שלהם! הוא היה הבן אדם הכי חשוב ב-AFM וחבל שהוא הלך מאיתנו בדרך כזו טרגית. שינוח על משכבו בשלום ותודה לו על הכול.

אני זוכר שדיברתי איתך אחרי שיצא האלבום Faces, והייתה תגובה טובה מאד לקליפ שיצא משם לשיר "My Secret". מתוכנן לכם קליפ גם לאלבום הזה?

עשינו מופע לכבוד 10 שנים ללהקה עם 10 מצלמות, אני לא יודע אם נעשה קליפ לאלבום אבל יש לנו מספיק חומר לכל מיני אופציות, לעשות עוד קליפ זה דבר גדול, אבל מוקדם מידי מכדי לדבר על זה.

שמתי לב שמרטין גם מתופף עם Squealer A.D, הלהקה לשעבר של אנדי, איך הוא מחבר את העבודה עם שתי הלהקות?

כרגע זה לא מפריע, העדיפות שלו היא אלינו, אם משהו יתנגש אז הוא יארגן את זה. אבל אני לא חושב שזו תהיה בעיה כי שתי הלהקות לא ממש מופיעות יותר מידי!

לפני שעשיתם את האלבום החדש הספקתם לעשות סיבוב הופעות?

לקחנו הפסקה, לא ניגנו יותר מידי ושמנו את הלהקה לכמה חודשים בצד. לכולנו יש עבודות יומיות והיינו צריכים זמן אז החלטנו להאט את הדברים קצת. דבר נוסף הוא שסוון עזב את ההרכב והחלטנו לא לזרז דברים סתם ולקחת אדם לא נכון ללהקה. עכשיו כשהכול ברור לגבי העתיד אנחנו נרגשים לקראת מה שלפנינו, אנחנו מתכננים הופעות, תאריך הוצאה לאלבום, ואז המכונה תחזור לפעול.

מה הלאה ואיזה מסר יש לכם למעריצי הלהקה?

כמו שאמרתי, הופעות, ואולי קצת פסטיבלים טובים בקייץ, אנחנו עדיין מחכים לעוד כמה הופעות אורח באלבום החדש, אני אעדכן כמובן. בינתיים: Perzonal War לנשיאות!
|ENG|Perzonal War – When Thrash Turns Red
By: Alon Miasnikov
Interview With: Mathias Zimmer (Vocals / Guitar), Perzonal War

Perzonal War have released 5 excellent albums as of today, which musically can be described as melodic thrash metal. Their latest – When Times Turn Red, released in 2005, took things into a rawer, more dynamic direction, which saw the band moving somewhat away from the former Metallica comparisons they've become known for. The band is currently putting the finishing touches on a new epic, and we spoke with guitarist/vocalist Mathias Zimmer about the state of things, and of what is about to come for the band.

Hey, I'd like to start by asking about the making of your new album, at what stage is the album now?

The album is nearly finished. We are planning to do 2 additional tracks that have to be recorded and do the final mix. Everything should get pretty quickly finished and 90% are already done. So we hope to release it in January 2008.

Any first clues on how is the album going to sound like?

It is pretty heavy and in my eyes a bit darker and meaner than the previous release. Songs turned out to be a bit longer with more parts again and have a good combination between heaviness and melodies. Most of the guitars are tuned deeper than on "When times turn red" and also the vocals have a much heavier touch.

Who's handling the bass playing these days?

The bass was played by Bjoern Kluth; the guy who already helped us out at the Candlemass/ Destruction tour 2 years ago. He learns pretty quick and is really tight; by the way he is a really nice guy.

Your Myspace has a post about Destruction's Schmier singing backups for the album, what kind of a song is it going to be?

Schmier is going to do a pretty heavy Thrash song… what fits best for his voice. In the song we are sharing the verses and do the chorus together. It is a good combination and of course the whole thing reminds of Destruction. The perzonal butcher strikes back!!!

The guy looks pretty intense in the pics you posted (you seem to be choking in your pic with him…), how did the process of recording with him go?

It was really funny and Schmier seemed to like the song very much. He tried out a lot and gave everything! We really appreciate the time and power that he spend for the recordings. thanx a lot for this!!! After doing the vocals we partied a bit longer that we could go to bed early at 6 o' clock. Metal indeed!

Is Martin again producing the effort? If so, did you consider using a different producer this time?

Martin again produced the record. Martin and me spend most time in the studio to arrange/complete the songs and try out sounds and tunings. Martin has really grown to a brilliant producer and the new stuff sounds so powerful and professional that we really don't have to hide behind any other production. Meanwhile Martin's studio is so fully booked that he does productions for different bands during the whole year. Of course working with different kinds of music and different musicians makes someone better and more open-minded…that's also our profit. So as long as we feel getting forward we don't mind about any other producer.

Your last album, When Time Turn Red, was a more direct, and raw sounding effort than your precious stuff, is that the direction you're pursuing here?

The new stuff is also pretty raw; but more the songs themselves than the production. But we try to keep this raw sounding attitude because that's the way the songs turn out to sound like… we just do what we do best. Nothing is planned; it just flows out and that's the way it should be in my eyes.

One of the things always said about the band, and your vocals, is your similarity to Metallica, is it still in there in the new album?

I think there is not much left in the new songs. Of course there will always be the comparison to the voice but that's the way I sound like. I really tried to do a different phrasing and also the whole music turned out to be different than the Metallica stuff. I don't know if the people will see it the same way but I don't care about this anymore. That's our curse that will follow us forever!

Since When Times was released Sven has left the band, why is that?

It is a pity that Sven is no longer with us. Sven is a really good bass player and one of the friendliest guys ever. He just doesn't have the time and power anymore to spend so much energy into the band. Since the time Sven left the band we had a little break. First we wanted to focus on the new album; than care of a new bassman. At the moment it seems to be the following: We will carry on with two "free" bassplayers: Bjoern who already plays on the album and Sven. Bjoern plays also in two other bands and can..t play always with Perzonal War and Sven would like to play in general but not as a steady member. When all of us can live with this situation it will be the best compromise. It is really hard to find a good bassplayer; but the heaviest thing is integrating a new member when you don't spend so much time together like years ago. We know each other really well because we didn't have any line up changes ever except Frank some years ago. This is an important part of Perzonal War; stand together in unity and presenting as a band… not as 4 musicians!

Some history now, you started out in a group called Crossing Skulls, how did Personal War start out?

Nearly 11 years ago now I met Martin and knew that he was the best drummer around. We were about 16/17 and had nothing else in mind than music. So we played together and decided to do a "project" besides our other bands. That turned out to be such great fun that we decided to make a "real" band of Perzonal War and do a Demo tape. After a short time we completed the line up with Frank (Martin's brother) and Sascha who also played in bands around. Sascha played bass for Crossing Skulls and Frank also played together with Martin in Doubtful Thoughts". So everything started… hell… it is neraly 11 years ago!

Why the name change to Perzonal War?

The name "Personal War" was Martins idea. We both liked it from the beginning because it sounded like "Metal" without cliché! After the break with B-Mind records we decided to change the name into "Perzonal War" to get released from the contact and here we are still making noise.

What were the lyrical issues that interested you when you started out, and how different were they on "When Times Turn Red"?

I always liked to put personal experiences into little stories or pictures that can be seen in different ways; and this didn't change so far.
For me the band is a kind f self-therapy because I can free myself by screaming and singing out my inner thoughts, fears etc. Sometimes it is hard to talk about something; but singing about it is much easier. From the beginning I never planned lyrics when I started writing them: I just began and at the end I thought, wow, that's exactly what I think at the moment but I didn't know it before writing it down. So music is still a good vent for me…

You've had a long and fruitful relationship with AFM records, was it changed in any way after Andy, the label bass, passed away?

To be honest it changed a lot. Andy was resonsible for us and he was the one we talked to concerning the band and also personal things. I knew Andy from the time with Crossing Skulls when AFM just released their first band! He was the most important part of AFM and it is a pity that he has gone by such a tracical way. Rust in peace Andy and thank you for everything!!!!

I remember talking to you after Faces came out, and you had a good rotation for the video for My Secret, is that something you've managed to repeat since then? Or are planning to with this album?

We did a 10th Anniversary show and filmed the whole thing with 10 cameras. I don't know if we also do a video for the new album but we have enough material for different options. A new video track would be amazing but it is to early to talk about that.

I've noticed that Martin also drums with Squealer A.D these days, how do his timelines coincide with yours?

Not so far. Martin's priority is Perzonal War and if anything collides we have to arrange it. But I don't think it will cause any problems because both bands don't tour that excessively!

Before starting to record the new album, what did you do since releasing When Times and the following touring?

We had a break; didn't play so much and keep the band for some months aside. All of us have jobs that also need time and so we decided to slow it down a bit. Another thing was that Sven left the band and we decided not to hurry up and take the wrong guy into the band. So we concentrated on new songs without any pressure. Now everything seems to be clear for the future again and we are eager for what lays in front of us. We are planning new shows, a release date… and then the machine will roll again!!!

Finally, what's next for the band? Any messages to the fans reading this?

Shows, release and hopefully great festivals next summer!!! We are still waiting for some more guest-appearance for the new album (I will let you know). By then, Perzonal War for president!