מרואין: Joe Cafarella, גיטריסט להקת Stemm

להקת המטאל האמריקאית Stemm הולכת וכובשת את ארה"ב, ולא בעדינות. אלבום הבכורה של הלהקה, Songs For The Incurable Heart, נבחר ע"י גורמי מדיה שונים כאחד מאלבומי השנה החולפת, ובימים אלו הלהקה זוכה לפרסום נוסף כתוצאה מכתיבת שיר הנושא לתוכנית ההאבקות הפופולארית The Ultimate Fighting Championship, שזיכה אותה בהופעה עם להקות מוכרות כ-Disturbed בין השאר. כדי לשאול איך להקה מגיעה למקום ש-Stemm הגיעה בזמן קצר יחסית, דיברנו עם ג'ו קפרלה, הגיטריסט.

היי ג'ו, הייתי רוצה לדעת מה קורה עם הלהקה בימים אלו?

טוב , בדרך המקובלת במטאל, אנחנו מתחילים להגדיל את כמות ההופעות וגם מתחילים לתכנן את הטור הראשון שלנו באמריקה הצפונית, בקיץ. חוץ מזה, אנחנו גם כותבים חומרים לאלבום החדש.

אתם משתתפים בטור של ייגרמייסטר, איך ההרגשה להיות על אותה במה עם להקות כמו Stone Sour ו-Lacuna Coil?

הטור הזה מתחיל בשבוע הבא, ואנחנו רק חלק ממנו כשהוא מגיע לעיר שלנו, במפלי הניאגרה, ניו יורק. אבל, אנחנו מתרגשים לקחת חלק מטור כזה ענק. אני חייב לתת קרדיט לייגרמייסטר שתמיד דואגים לנו.

האם היה איזה רגע שזכור לך במיוחד מהופעה?

כן, בטור אחר של ייגרמייסטר, זאת היתה ההופעה הראשונה שלנו עם Disturbed. היו לנו צרות כשנקלענו למזג אוויר קשה. נסיעה של 3 שעות הפכה לסיוט של 7 שעות בגלל סופת שלגים. כמעט נהרגנו 25 פעמים כשהחלקנו מהכביש הראשי. ייגרמייסטר, ולהפתעתינו Disturbed, היו מאוד מודאגים לגבי המצב הבטיחותי שלנו ורצו שנגיע למופע. Disturbed היו מאוד נחמדים, הם ראו את כל ההופעה שלנו ואחר כך הזמינו אותנו לעשות איתם עוד כמה הופעות. זאת דוגמא לאיך להפוך משהו שלילי למשהו חיובי!

איך נראה יום ממוצע בטור?

לא ישנים, אין מקום בואן, צריך למהר לפרוק את הציוד לאולם. אחרי שהציוד ממוקם, אנחנו אוכלים, עושים ראיונות עם התקשורת המקומית ומנסים לנוח. אחר כך, אנחנו נפגשים עם הקהל ומכירים אנשים חדשים , כמו ש-Dimebag Darrell אמר: "נחלוק איתך את הבירה שלנו". הצוות שלנו עוזר לנו ומקל עלינו, אנחנו כמו משפחה לא מתפקדת.

תכל כמה זמן יוצא לכם להיות חזרה בבית?

טוב, כרגע אנחנו רק מתחילים עם הרבה הופעות ככה שבנתיים אנחנו הרבה בבית. אבל כל זה הולך להשתנות בעתיד הקרוב.

בשביל הקוראים שלא מכירים את Stemm, איך היית מתאר את הסאונד שלכם?

הרבה מכם שמעו את המוזיקה שלנו ופשוט לא יודעים את זה. אם יצא לכם לראות את תוכנית הטלויזיה The Ultimate Fighting Championship, אז 80% מהמטאל שם זה המוזיקה שלנו ב-5 השנים האחרונות. לאלו שלא רואים את התוכנית, פשוט תיכנסו לאתר שלנו או למייספייס.

קצת היסטוריה, איך הלהקה התחילה?

מחברות, וסינון החומרים מהרכבים קודמים. רצינו ליצור ישות חדשה שתשמור על השפיות שלנו, ולהתקדם מוזיקלית.

מאיפה הגיע השם Stemm?

הפסדנו בהתערבות!!!

למרות שהמוזיקה שלכם אנרגטית ואגרסיבית, היא בכל זאת קיצ'ית ובכל השירים ששמעתי יש הוק חזק. האם אתם עושים מלודיות כאלו בכוונה?

לא ממש, זה קורה מעצמו. אנחנו לא חושבים על איזה שיר אנחנו הולכים לכתוב, אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים מבחינה מוזיקלית ווקאלית. בצורה כזאת אנחנו לא מרגישים משוייכים לאף ז'אנר. אנחנו הולכים נגד הזרם.

האלבום שלכם, Songs For The Incurable Heart, יצא לפני כבר יותר משנה, מה אתה חושב עליו מפרספקטיבה של זמן?

אנחנו עדיין מאוד גאים באלבום. היתה לנו תקופה קשה כשהדיסק יצא, בגלל שהזמר שלנו TJ סבל מפציעה בגב. אנחנו מרגישים שהוא לא באמת קיבל את ההזדמנות, בגלל כל הבעיות שעברנו. אבל אנחנו אוהבים אותו [את האלבום] ובלייבל שלנו אוהבים אותו, והוא קיבל חיים בזכות זה שהוא הפך להיות הריליס הראשון הבינלאומי שלנו.

איך להקה אמריקאית מגיעה לחתום בלייבל אירופאי?

איך איזושהי להקה מגיעה לחתום היום בלי להכיר מישהו? זאת היתה דרך ארוכה מאוד בשבילנו, הרגנו את עצמנו בניסיונות למצוא מישהו שיאמין במה שאנחנו עושים. מצאנו את זה ב-I Scream Records.

מתי תיכנסו להקליט אלבום חדש?

אנחנו מקווים שבסתיו. כבר התחלנו לכתוב חומר חדש ואנחנו מאוד נרגשים ממנו.

יש מישהו שהייתם רוצים במיוחד שיפיק את האלבום?

Jason Suecof שהפיק את Trivium.

מי כותב את החומרים לאלבום?

זה מאמץ משותף, בצורה מאוד לא אנוכית אנחנו כותבים את הכל ביחד. מוזיקה וטקסטים.

מה ההשפעות שלכם בכתיבת חומר חדש?

Sick Of It All ,Sepultura ,Chimaria ,Slayer ,Pantera.

לאיזו מוזיקה אתה מאזין בימים אלו?

האלבום החדש של Chimaira בהחלט שובר. אני גם מקשיב ל-Arch Enemy ו-Slayer.

מסר נוסף שתרצה להעביר לקוראים?

אנחנו רוצים להודות לכל המעריצים שלנו, חדשים וישנים, על התמיכה! זאת היתה דרך מטורפת עד עכשיו ואנחנו מתכוונים להפוך אותה למטורפת יותר!!! אנחנו מקווים לראות את כולם בהופעות, בואו להגיד לנו שלום באתר שלנו!