מרואין: Nate Gould, מתופף להקת The Rotted

כדאי להתרגל לשינוי בשם – להקת הגריינד הבריטית האדירה Gorerotted שינתה את שמה ל-The Rotted, והיא לא פחות עצבנית. הלהקה הוציאה 3 אלבומים מעולים תחת שמה הקודם, ובעיקבות מספר שינויים בהרכב ורצון לשנות את פני וכיוון הלהקה, היא שינתה את שמה ל-The Rotted, כשאת השינוי סוגר אלבום חדש בשם Get Dead Or Die Trying – אלבום ברוטלי במיוחד שמשלב בלסט-ביטים חסרי רחמים עם ריפים מבריקים, כזה שיש סיכוי גדול שיקנה ללהקה מעריצים חדשים מלבד אלו שמלווים אותה מגלגולה הקודם. ישבנו לדבר עם Nate Gould, הידוע גם כנתנאל גולד, מתופפה הישראלי של הלהקה, שהצטרף אליה לצד John Pyres, לשעבר גיטריסט להקת Cradle Of Filth. נייט הוא מוזיקאי מנוסה בסצנת המטאל הבריטית שעושה באלבום הזה את הופעת הבכורה שלו עם הלהקה.

אהלן נייט, למה נבחר השם שנבחר לאלבום?

זה פשוט אומר הכול בעצם, אנחנו חיים ומתים ובמהלך חיינו אנחנו מגיעים קרוב למדי ללגמור את זה במקום! אנחנו עושים דברים די מפגרים..

מה מסמלת עטיפת האלבום? למה דגל בריטי?

זה עוסק בכל מה שלא בסדר ובמסורת, זה בעצם הביטוי החזותי של שם האלבום. הדגל שם כדי להראות קצת מסורת וגאווה מוזיקלית, אבל זה גם סימן חזק ומוכר שמתקשר מאד עם המילים והמוזיקה, חוץ מזה זה נראה מעולה!

השינוי בשם הלהקה וגם העטיפה נראים כמו התקרבות לאזור הפאנק (שבולט יותר בשירים כמו "It's Like There's A Party"). זאת הייתה הכוונה בשינוי השם ובאלבום בכלל?

הכוונה הייתה להתחיל ישות מוזיקלית חדשה ולכבוד את זו הישנה באמצעות שינוי השם. Gorerotted הייתה דבר מגביל מאד והיא הגיעה לסופה. כעת אנחנו עושים מה שאנחנו רוצים, היסוד של הפאנק נמצא שם, אבל אני מאמין שיש גם יסודות רבים נוספים.

היו אלה להקות גריינד ופאנק מוקדמות, בסגנון Amebix, Discharge ו-Napalm Death שהשפיעו עליכם כמוזיקאים?

כן, אלו היו להקות אדירות ומאד משפיעות, אבל אני חושב שגם Killing Joke, Alice In Chains ו-Guns N' Roses היוו השפעה לא פחותה מהלהקות שאתה הזכרת. אנחנו מנסים לשאוב ממגוון רב של להקות ומוזיקה. אלו שהזכרת הן נקודות השוואה טובות אלינו מבחינה מסוימת, אבל אני חושב שיש בנו יותר מסתם כעס אנרכיסטי, למרות שזה הדבר שהוא ככל הנראה הבולט ביותר באלבום.

אני מבין שיש גם גישה שונה במילים הפעם, שמבוססות יותר על מציאות ופחות על Gore מסוגים שונים…

יש בדיוק 0 אחוז Gore או יסודות דימיוניים במילים, כל השירים עוסקים בדברים שעשינו ובחוויות שהיו לנו.

מבחינה מוזיקלית האלבום הוא ככל הנראה המגוון ביותר שהוצאתם, היה זה מאמץ מכוון, או התקדמות טבעית?

אתה משתפר עם הזמן, חברים שונים באים עם מגוון רב יותר של סגנונות, הכול בעצם. זו בעצם להקה שונה. זוהי התחלה חדשה והרבה יותר שאפתנית מבעבר.

עד כמה אתה מייחס את השינוי לשינויים בהרכב?

זו סוג של שאלה בסגנון "מה היה קודם, הביצה או התרנגולת?", בסופו של היום אנשים שונים לא מנגנים אותו דבר או אוהבים או שונאים את אותם הדברים. אם חצי מהאנשים בלהקה הוחלפו ואלו שנשארו התקדמו כמו שהם עשו, התוצאה היא להקה חדשה.

איך אתה ו-John הצטרפתם ללהקה?

גם אני וגם John גרים באותה העיר שבה Tim גר, והיינו חברים כבר לא מעט זמן, אז זו הייתה החלטה קלה. ל-John כמובן שיש היסטוריה עשירה עם Cradle Of Filth, Extreme Noise Terror ומי לא, ואני הייתי באנגליה כבר 3-4 שנים וניגנתי באופן סדיר, כך שהח'ברה ידעו למה אני מסוגל.

אולי הקטע הכי פחות טיפוסי באלבום הוא "A Brief Moment Of Regret". מה אתה יכול לספר עליו?

זה בעצם רק החלק השני של השיר "Angel Of Meth" – הוא מתאר פחד וחרטה לאחר מה שקרה, הגועל של איך Ben יכול היה לגמור עם צוואר שבור, יושב שם לבד, וחי מחדש את מה שקרה בראש, מרגיש קר, בודד ומזועזע. האמת היא ששכחנו להקליט את זה בהתחלה! כשהקלטנו את האלבום לא היינו בטוחים אם לעשות את הקטע או לא, בגלל שהיה לנו רק מושג כללי מאד של מה שאנחנו רוצים לעשות. בלילה אחד Russ עשה קצת מיקסים ו-Tim ואני היינו שם, פשוט ישבנו אחרי יום ארוך של הקלטות, שתינו בעצלות ועישנו מהבאנג, ופתאום Russ שם לב שלא הקלטנו את הקטע הזה! אז פשוט הזזתי את התחת העצלן והמסטול שלי לתופים ואני ו-Tim פשוט ניגנו את זה, ואז הייה לנו משהו לפתח ולעבוד עליו. אני חושב שבגלל שהיינו במצב די דפוק זה תפס את התחושה הנכונה טוב מאד. אתה ממש יכול לשמוע אותי מוריד ראש בהתחלת השיר! [צוחק]…

קראתי שהשיר מנוגן בחנויות האופנה הגדולות Topshop ו-Topmen – לא בדיוק המקומות הצפויים ביותר לשירים שלכם. איך זה קרה?

טוב, יש להם איזה פליי-ליסט שהם מחדשים כל כמה זמן, והם מחפשים קטעים שונים לשים שם…אני לא יודע איך לעזאזל הם מצאו את הקטע הזה, אבל מישהו שם כנראה אהב אותו אחרי ששמע אותו איפה שהוא, והוא נכנס לרשימה שלהם!

על מה השיר "Fear And Loathing In London Town"?

זה רק לקחת אקסטזי וקוקאין, כשאתה הפוך לחלוטין, ומסתובב בלונדון בשעת לילה מאוחרת מחפש צרות ופוגש את הטיפוסים הצבעוניים שמסביב. אז מגיע השחר – והנפילה… הפחד נכנס וגם פרנויה אגרופובית, שליליות טהורה.

ממה שאני קורה לאחרונה בחדשות, ושומע מהמשפחה שלי באנגליה, נראה שיש לכם שם מגיפה של אלימות נוער, במיוחד בלונדון. מה הגישה שלך לזה?

יש הרבה מקרים של דקירות ומכות לא רק בלונדון, אלא גם ב-Manchester, Bradford ובעצם בכל מקום. הנוער טועה בדרך כשהמדינה הופכת להיות יותר צפופה ויותר מגוונת. זה יוצר בעיות אם הרשויות המקומיות לא מטפלות בזה כמו שצריך, ואין הרבה מקום ואין שום דבר מעניין יותר לעשות חוץ מלהקשיב לכל מיני חראות והקים כנופיות. אני לא חושב שזה גרוע יותר מבארה"ב מבחינת הפשע האלים, אבל זה בדרך לשם…

הסביבה והאירועים האלה באנגליה משפיעים על המוזיקה והמילים שלכם?

בהחלט! המוזיקה של כל הלהקה היא בעצם השתקפות של מה שקורה בראש של חברי הלהקה, ואנשים כמובן מושפעים מהסביבה שלהם מחוסר ברירה.

חלק מהשירים עדיין עוסקים בסרטי אימה, כמו באלבומים של Gorerotted – שירים כמו "The Howling" ו-"28 Days Later". אתה אוהב סרטי אימה קלאסים, או סרטי Gore איטלקים בז'אנרים של הזומבים או הקניבלים?

אני כמעט בכלל לא רואה סרטי אימה, יש רק כמה שאני חושב שטובים, אתה רואה דברים גרועים יותר במציאות, כך שאני לא שם ז*ן על סרטים דמיוניים "מפחידים" ברוב המקרים. אני מעדיף סרטי אימה קלאסים על סרטי Gore מכיוון ש-Gore זה רק בשר ואני אוכל את זה בכל מקרה אז לא איכפת לי. אני מניח שאותם אנשים שחושבים שסרטי Gore הם מגעילים הם אותם אנשים שחושבים שלשחוט גדי כדי לאכול אותו זה חולני או משהו… אני לא יודע, חלק מזה מגעיל אותי, אבל זה לא פחד! אני אוהב קצת קומדיות אימה, וסרטי אימה פסיכולוגים יותר, סרטים כמו Cube, Alien, Shaun Of The Dead, 28 Days Later, Dog Soldiers ו-Black Sheep, אפילו את Schindler's List אני מניח, כי הוא מציג את הזוועות יותר מכמעט כל סרט אחר. לאחר כל זה, הסיבה שבגללה עשינו קאבר לפסקול של 28 Days Later היא כי אהבנו את המוזיקה וחשבנו שיש בה משהו אפל מאד, וגם כי היא שימשה בסרט על London שבה אנשים שונאים אחד את השני למוות, זה נראה כמו אנלוגיה רגשית וברורה מאד לחומר שבו עוסק האלבום ובעצם ממצה את התחושה שלו. זה לא בגלל שיש לנו איזה דיבוק לא ברור עם סרטי אימה, או כל ז'אנר אחר!

אני מבין שצפויים לכם כמה פסטיבלים גדולים בקיץ, איזה, ועד כמה אתם צמאים לקרוע לאנשים את התחת עם האלבום החדש?

אנחנו עושים כמה, אבל אני בעיקר מחכה שני הפסטיבלים בגרמניה – Summer Breeze ו-Wacken, לא רק בגלל שאלה פסטיבלים מעולים שאנשים באים מכל העולם כדי לראות, אלא גם בגלל שאני מעריץ של הרבה מהלהקות שינגנו לצידנו. אני ממש רוצה לראות את הקהל הענק הזה מולי, ושיראו את זה כשנתחיל לנגן…

לבסוף מילה אישית אחרונה לבני ארצך?

אני מקווה שנוכל לבוא לישראל ולדפוק לכם את המוח בקרוב! לא ניגנתי בשום להקה בישראל ולעשות את זה שם יהיה לילה ששווה לזכור!