מרואין: Tim "Ripper" Owens, סולן Iced Earth ו-Beyond Fear

אין הרבה סולני מטאל שיכולים לומר שנעשה סרט ע"פ חייהם, אבל טים "ריפר" אוונס בהחלט יכול להתגאות בעובדה שהסרט Rock Star הוא כזה. טים התגלה כשלהקת Judas Priest המיתולוגית חיפשה סולן שיחליף את רוב הלפורד לאחר שעזב, ובמקום להמשיך בלהקה שביצעה קאברים ל-Judas Priest הוא עבר להיות הסולן של הדבר האמיתי. עם חזרתו של הלפורד ללהקה הפך אוונס לסולן להקת ההבי האמריקאית הנודעת Iced Earth, ולאחרונה גם הוציא אלבום תחת הרכב שהקים בעצמו – Beyond Fear. בשעות הערב המאוחרות הרמתי לו טלפון, אך הקול החביב מהצד השני ביקש ממני להתקשר בפעם אחרת כי ביתו התינוקת חולה, אך יום אחרי כבר ישבנו לשיחה רצינית.

הי טים, התינוקת מרגישה יותר טוב?

קצת, תודה, היא הייתה עם חום ואשתי לא הייתה באזור אז לא יכולתי ממש לדבר, אני מצטער, עכשיו היא ישנה וזה בסדר.

סבבה, בוא נתחיל עם הלהקה החדשה שלך, Beyond Fear, יש איזה פירוש מיוחד לשם?

לא ממש, זה פשוט שם מגניב שאהבתי והרגשתי שיתאים. אין מאחריו שום פירוש עמוק..

אתה עדיין חבר ב-Iced Earth, למה אתה צריך עוד להקה?

כל מה ש ב Beyond Fear זה חומרים שכתבתי בעצמי במהלך השנים האחרונות, אלו שירים שכולם שלי שתמיד רציתי להוציא בצורה כלשהי והרגשתי שעכשיו זה הזמן המתאים. את הגיטריסט של ההרכב הכרתי לפני וכבר תקופה לא קצרה שאנחנו עובדים ביחד על החומר שם, גם את הבסיסט בהרכב הכרתי די מזמן, הוא ניגן איתי בלהקה הראשונה שלי – Winter's Bane.

אתה רואה בהרכב הזה להקה או פרויקט שנועד להוציא את החומר שכתבת?

זאת להקה של ממש, ללא ספק. אני כל הזמן מדגיש את זה וזה מה שטוב בה בעיני, אני בהחלט רוצה שייקחו את זה כלהקה חדשה שלי ולא כאיזה פרויקט צד חד פעמי. אחת הסיבות שלא הקמתי את ההרכב וקראתי לו בשמי או משהו, אלא נתתי לזה שם שונה, שם של להקה, זה היה כדי שההרכב ייתפס כלהקה ולא יטעו ויחשבו שזה פרויקט שלי. אני עדיין עובד עם Iced Earth אבל זאת בהחלט להקה שנייה שלי שאני מתכונן להוציא איתה עוד אלבומים בעתיד.

אמרת שאלו שירים שאתה כתבת, אתה אחראי לטקסטים בלבד? או גם ללחנים?

גם וגם, אני כתבתי את כל הטקסטים וחצי מהלחנים, ישבתי עם גיטרה והקלטתי את הגרסאות שלי וכשישבתי עם הגיטריסט ממש עשינו מהם שירים, כי בכל זאת אני לא גיטריסט כזה טוב. האלבום הבא יהיה יותר מאמץ קבוצתי, שבו כל הלהקה תכתוב.

קראתי באיזה מקום משהו שאמרו על האלבום, שזה "האלבום הכי טוב ש-Judas Priest אף פעם לא הוציאו", אתה מזדהה עם האמירה הזאת?

יש המון השפעות במוזיקה שלנו, יש בזה Judas, ללא ספק, זאת אחת הלהקות האהובות עלי, אבל יש בזה גם Iron Maiden, וזה כבד מספיק להשמע כמו Pantera בקטעים מסוימים. מה שרציתי, בגדול, זה אלבום מטאל קלאסי, מלודי, כמו שאני אוהב לשמוע. כמובן שיש דמיון ל-Judas בגלל השירה הגבוהה שלי בחלק מהשירים, אבל מוזיקלית אני לא חושב שזה יותר מידי דומה, כן רציתי קצת מהחספוס שהיה באלבומים של Judas כמו British Steel, אבל זה לא זהה.

את האלבום הקלטת עם ג'ים מוריס, שהפיק גם את כל האלבומים של Iced Earth, לא פחדת ששתי הלהקות ישמעו אותו דבר בעקבות כך?

אני אוהב מאד את ג'ם כאדם וכמפיק, הוא השיג לי את הסאונד שרציתי, וזה לא ממש סאונד Iced Earth, אפשר לשמוע הכול באלבום. ג'ים הוא אדם מאד חכם ומאד מוזיקלי, הוא גם גיטריסט אדיר בעצמו וזה בדיוק מה שרציתי ממפיק באלבום.

מה קורה היום עם Iced Earth, אגב, יהיה אלבום חדש?

בדיוק בימים הקרובים אני אמור להיפגש עם ג'ון שייפר [גיטריסט הלהקה] כדי לעבוד על החומר החדש, אבל בגדול התקופה הקרובה מוקדשת יותר ל-Beyond, אחרי זה אחזור ל-Iced.

לג'ון יש שם בסצנה, כבר שנים רבות, של אדם שמאד קשה לעבוד איתו, שהוא קונטרול פריק מטורף וטיפוס קשה, זה נכון?

תראה, אני מכיר את כל האגדות עליו והן כל הזמן גדלות יותר ויותר, אבל האמת היא שאני אף פעם לא נתקלתי בכל הצדדים האלו שלו שכולם מדברים עליהם, הוא תמיד היה בחור חביב ומנומס מאד, קשה להיות איתו באולפן כי הוא פרפקציוניסט ו-Iced Earth זה הבייבי שלו, אבל בהחלט היה כיף לעבוד איתו.

בלהקה הראשונה שלך, Winter's Bane, עשית אלבום קונספט בשם Heart Of A Killer, חשבת פעם לעשות עוד אחד כזה?

זה היה כיף לעשות את האלבום ההוא בזמנו, אבל אני מעדיף לכתוב על כל מה שעולה על דעתי ולא להתרכז שוב באלבום קונספט, אני לא אומר שזה לא יקרה שוב, אם אני אמצא רעיון מספיק טוב לסיפור אני בהחלט עלול לעשות כזה.

אחת התחושות באלבום ההוא הייתה השפעה חזקה מ-King Diamond.

יכול להיות, King היה ענקי באותה תקופה, אני לא ממש הייתי קרוב למוזיקה שלו אבל זה בהחלט יתכן, אני מודה שיש דמיון מסוים באלבום.

בוא נדבר קצת על הסרט, Rock Star, שבו מארק וולברג שיחק בעצם אותך, עד כמה היה הסרט דומה למציאות?

באופן מוזר, החצי הראשון של הסרט היה ממש העתק של החיים, אין לי ספק שלכותב הסרט היה מידע פנימי ממישהו שהיה מעורב בכל הסיפור כי החצי הראשון ממש מתאר בדיוק כמה מהדברים שהובילו אותי להיות הסולן של Judas Priest. ככל שזה המשיך זה כבר התנתק מהמציאות, גם איך שעזבתי את הלהקה, גם החברה, שאותה שיחקה בסרט ג'ניפר אניסטון, כל זה לא ממש קרה.

קראתי איפשהו שאמרת שכל נושא החברה מהסרט לא היה דומה למציאות כי אז פשוט שכבת עם כל בחורה שפגשת.

לא בדיוק, לא הייתה לי חברה קבועה כמו בסרט, בסביבות 98', כשכל זה קרה במציאות, לא הייתי נשוי וחייתי את החיים הפרועים, רק אחרי זה התחלתי לצאת עם מי שהפכה להיות אשתי. מאז יש לי כבר שני ילדים, אחד בן שלוש ואחת בת שנה.

חיי סולן המטאל מסתדרים עם בית שבו ילדים צעירים?

זה קשה, אין ספק שזה הרבה יותר קשה מהתקופה שבה הייתי רווק ויכולתי לעשות מה שאני רוצה, בהחלט יותר קשה לצאת להופעות. יש לי אחריות עכשיו וקשה לי להשאיר את אשתי לבד לטפל בשני הילדים, הנה, אתה בעצמך ראית מה קורה כשהילדה שלי חולה…

הרבה מאד אנשים לא אהבו את האלבום האחרון שלך עם Judas Priest שנקרא Demolition, אתה מסכים עם הביקורת?

לא, זה אלבום שמאד אהבתי ואני מאד אוהב גם היום. הלהקה תמיד השתנתה, תמיד הייתה דינאמית, וזה מה שתמיד אהבתי בה, לדעתי Demolition הוא אלבום כתוב היטב, מנוגן היטב, באופן אישי אני הרבה יותר מרוצה מהשירה שלי בו מבאלבום שלפני = Jugulator. אמנם ב-Jugulator היו כמה שירים שאהבתי, כמו "Bloodstained", אבל בגדול את Demolition אני הרבה יותר אוהב.

אתה ו-Beyond Fear תצאו לסיבוב הופעות?

כן, יש לנו כמה פסטיבלים בגרמניה בקיץ, ביניהם את Rock Hard ועוד כמה, המטרה שלי היא לעשות כמה שיותר הופעות עם ההרכב.

אתה מזוהה מאד עם המטאל, ונחשב לאחד הסולנים היותר מוכרים בתחום, חשבת פעם לעשות משהו מחוץ למטאל?

אני בגדול אוהב רק מטאל, אבל אולי אעשה איזו אופרת רוק מתישהו, אבל גם אז היא תהיה אופרת הארד-רוק.
[בשלב הזה מתחילים להישמע קולות בכי ברקע]
אני מבין שהתינוקת התעוררה?

כן אחי, מצטער… יש עוד שאלות?

לא, לא, זה בסדר, יאללה, לך טפל בילדה.

תודה!