מספר אמני מטאל – ביניהם די סניידר, סבסטיאן באך – ומייק פורטנוי, זעמו לאחרונה על דבריו של מנכ"ל שירות המוזיקה Spotify דניאל EK על כך שאמנים צריכים לשחרר יותר מוזיקה בעידן הסטרימינג כדי שייווצרו להם הכנסות ממנה.

בראיון שנתן לאחרונה EK, ששירות המוזיקה שבבעלותו מואשם מזה שנים בתשלום סכומים מצחיקים לאמנים והעדפה בקידום אמנים של לייבלים גדולים – הוא אמר בין השאר "אפילו היום בשוק הקיים, יש מיליוני אמנים. מה שבדרך כלל שומעים עליו זה אלה שלא מרוצים – אבל לעיתים נדירות שומעים משהו אחר. אני לא חושב שבכל תקופתי בשירות לא שמעתי אמן שאומר "אני מרוצה מהכסף שאני מרוויח מהסטרימינג" – באופן פומבי. הם אמרו לי את זה אישית, אבל לא פומבית. אבל באופן חד משמעי אני אומר שיש יותר ויותר אמנים שיכולים לחיות רק מהתמלוגים של הסטרימינג.

קח בחשבון שגם אמנים שאולי הצליחו יפה בעבר לא יצליחו בשוק העכשווי, כיום אתה לא יכול להקליט מוזיקה פעם בשלוש ארבע שנים ולחשוב שזה יספיק לך. האמנים היום שמצליחים מבינים שהם חייבים כל הזמן להשאר בקשר עם המעריצים, להוציא חומרים, לעשות מהוצאת המוזיקה גם סיפור שמספרים, וכל הזמן לקיים דיאלוג עם המעריצים. אני מרגיש שאלה שלא מצליחים היום בסטרימינג זה אלה שמנסים להוציא מוזיקה כמו שהוציאו פעם."

די סניידר הגיב: "בשעה שאתה המאזין נהנה מספוטיפי ומרוויח מזה – זה חלק ממה שהורג את ההכנסה של האומן. כמות האמנים שעשירה מספיק לעמוד בהפסד הזה היא פחות 0.001 אחוז מסך האמנים. הפתרון שלו הוא להקליט ולהוציא עוד ועוד מהכסף שלנו? שילך להזד**ן."

מייק פורטנוי הגיב – "איזה כלבה קטנה וחמדנית. לא מספיק שהוא מרוויח מיליארדים מלקחת ולתת מוזיקה של אחרים, הוא מציע שנעשה עוד מוזיקה בשבילו כדי שירוויח יותר כסף!"

בשבוע שעבר ספוטיפי פרסמה נתוני הכנסות של 2.2 מיליארד דולר בהכנסות, כש 154 מיליון דולר מתוכם הגיעו מפרסום באפליקציה – והשאר מהכנסות ממנויים משלמים. בעולם כיום יש 299 מיליון מנויים לשירות – מתוכם 138 מיליון מנויים משלמים.