לאחר מספר שנים של שמועות על פירוק ההרכב, ולאחר שגיטריסט להקת Fear Factory דינו קאזארס הודיע על פתיחת קמפיין מימון המונים לטובת אלבום חדש של הלהקה – הפתיע שלשום סולן הלהקה הווותיקה Burton C Bell והודיע על עזיבתו את ההרכב:

"אני רואה בעצמי אדם פרטי, שמעדיף להשאיר את העניינים המשפחתיים והעסקיים שלו לעצמו, אני עושה את ההצהרות הפומביות שלי בזהירות, בלי לסטות מהאמת ולמרות שורה של האשמות לא מדויקות מחברי להקה בהווה ובעבר שלקחו חלק בדרמה רעילה שבחרתי לא לקחת בה חלק.
השנים האחרונות היו עינוי, כשחברי הלהקה הללו רומסים את התשוקה שלי תוך גדי מרמה, כתוצאה ישירה מהחמדנות הזאת, השלושה האלה סחבו אותי במערכת המשפט והובילו למערכת התשה שפגעה בי כלכלית. בסופו של דבר השלישה הזו השתלטה על מקור ההכנסה שלי, אבל הם לא יקחו ממני את 30 השנה שלי כלב החיי של המכונה. מדובר במורשת ששום חבר להקה היום או בעבר יכול לקחת ממני.
לאחר הרבה הרהורים החלטתי שאני לא יכול להיות שותף בפרוייקט עם אדם שאני לא סומך עליו או מכבד אותו, ולכן אני מודיע למעריצים על עזיבתי את הלהקה.
ואני הולך להשקיע את כל האנרגיה ותשומת הלב שלי בהרכב Ascension of The Watchers. אני גאה באלבומנו האחרון Aporcrypha – הכתיבה וההקלטות היו תהליך מזככך בשבילי ומסע אומנותי של גדילה שהצית מחדש את אהבתי לכתיבה.
אני רוצה להודות לכל מעריצי על התמיכה שלהם במהלך הקריירה שלי, אני גאה מאד בהישגים שלנו אבל זה הזמן בשבילי לזוז קדימה, ולהסתכל על העתיד בעיניים פתוחות ולב פתוח."

הלהקה עברה דרך מספר של תביעות משפטיות בין חבריה בעבר, כשהמתופף והבסיסט של הלהקה לשעבר תבעו את Bell על תשלום תמלוגים, מה שהוביל להודעה שלו ושל אשתו על פשיטת רגל, ואז גם לסכסוך בין בל לבין הגיטריסט קאזראס כשנראה היה שבל מתכוון להוציא אלבום חדש ללהקה – ללא ידיעתו של קאזראס עצמו.