בשורה של פוסטים בעמוד הפייסבוק שלו – חשף Shavo Odadjian, בסיסט להקת System Of A Down – כמה מהמתחים הפנימיים שנראה שמובילים לכך שהלהקה לא תשחרר אלבום חדש בקרוב, ועתידה באופן כללי לא ברור במיוחד:

"או קי, אני אגיד את האמת..זה לא אנחנו. זה Serj שלא רוצה לעשות אלבום חדש! בבקשה תפסיקו להטריד אותנו לגבי זה!! אנחנו פשוט מחכים ל Serj! עכשיו הוא כנראה ישנא אותי על חשיפת האמת, אבל הייתי חייב..
אני מצטער! אנחנו מנסים להוציא אלבום חדש, אבל זה פשוט לא עובר את החוקים של Serj! זה די מצחיק כי אנחנו אלו שהקמנו את הלהקה ועכשיו הוא זה שמעכב אותנו!
אני בהחלט חושב שאנחנו צריכים להוציא עוד אלבום, אני מוכן להוציא כזה עם מישהו שרוצה להיות הסולן של הלהקה, לא מישהו שאנחנו צריכים להתחנן ממנו כדי שיעשה זאת!
כזה בראש שלכם – מה לדעתכם אנחנו צריכים לעשות? תזכרו את העובדה שהוא מעכב אותנו כבר שבע שנים או משהו, לחכות עוד 4-5 שנים? או שנוציא אלבום בלעדיו. רק תגידו לנו.

אני לא רוצה לעשות אלבום בלעדיו, אבל הוא לא בראש לזה? האם שלושתנו, האחרים, צריכים רק לשבת ולחכות? לא מגניב! אני רוצה שהמעריצים מכל העולם, כולל ברזיל, יגידו לנו מה הם חושבים! בלי System? או System עם סולן חדש שיהיה טוב בדיוק כמוהו, או יותר טוב? וזה אומר שירים חדשים וסיבובי הופעות!
תגידו לנו מה דעתכם אנשים, האם System עדיפה ללא סולן או עם מישהו שנרגש להיות הסולן שלנו, אתם תחליטו כי אני מבלובל.

Odadjian ממשיך: "לא רוצה ללכלך על Serj, אם הוא רוצה להיות בלהקה אז הוא מוזמן, אבל אם הוא לא? מה אתם מצפים ששלושתנו נעשה. אנחנו ממש רוצים עוד אלבום! הלוואי ו Serj היה בעניין, אבל הוא לא, אז אני אמשיך ונעשה אלבום חדש בלעדיו! אני כועס על זה שהוא מאכזב אותנו ככה, אבל צריך לעשות משהו כדי להשאיר את הלהקה המעולה הזאת בחיים, מסכימים?"

תגובה רשמית משאר חברי הלהקה או Tankian עצמו – לא התקבלה.