בידיעה בלעדית שהתקבלה במגזין מטאליסט, נמסר כי להקת הדת' מטאל Aborted עושה שינוי מסיבי בהרכב הלהקה. ההרכב החדש כולל את הסולן Sven De Caluwe (גם מ-System Divide), המתופף Dirk Verbeuren (מ-Soilwork), הגיטריסט Ken Sorceron (מ-Abigail Williams), הבסיסט Cole Martinez (מ-System Divide) והגיטריסט הישראלי ערן סגל (לשעבר מ-Whorecore / They:Swarm). עם השינויים בהרכב, Aborted החלה לעבוד על חומר חדש בחודשים האחרונים, ובינתיים היא הקליטה EP עם 5 שירים, שישוחרר עד סוף השנה באופן דיגיטאלי דרך Century Media וכן במהדורה מוגבלת של 1000 עותקים, שימכרו ע"י הלהקה עצמה. ה-EP, שנקרא Coronary Reconstruction ועבר מיקס ע"י David Castillo (שעבד עם Bloodbath ו-Katatonia בין השאר), יסמן את החזרה של הלהקה לשורשי ה-Gore שלה, והוא גם יכלול גרסת כיסוי לשיר "Left Hand Path" של Entombed. עמוד MySpace חדש יעלה ממש בקרוב.

בתגובה מסר De Calywe: "זו הייתה דרך ארוכה עם Aborted, הלהקה תמיד הייתה צריכה להתמודד עם שינויים בהרכב, והפעם זה לא מקרה שונה. המתופף Dan עבר לנגן עם Trigger The Bloodshed, והבסיסט Svenchi עזב להתמקד באולפן ההקלטות שפתח לאחרונה. אחרי שנה מפרכת וחילוקי דיעות קשים על כיוון והתפתחות הלהקה, והתוכניות להופעות, החלטתי שזה לא יעבוד יותר עם Peter ו-BST (גיטרות), ובמקום זה העדפתי להמשיך עם אנשים חדשים שחושבים באותו כיוון כמוני, ושיש להם מוטיבציה להרים את הלהקה הלאה. אני עדיין מפעיל את הלהקה בשביל הכיף והיא אמורה להיות קיצונית… כולם בליינאפ החדש מודעים לכך, וכולם היו חברים אישיים שלי כבר שנים רבות. החומר החדש פשוט חותך וממיס את המוח, והוא לוקח את הלהקה לימי Goremageddon, רק עם כמה טוויסטים חדשים – וזה בדיוק מה שרציתי לעשות!"

ערן סגל מוסיף: "ההזדמנות להצטרף ל-Aborted היא כבוד גדול בשבילי. הייתי מעריץ של הלהקה מאז שיצא Engineering The Dead, ועדיין אהבתי אותה אחרי שהכרתי את סוון ב-2002 (מוזר, נכון!?). באופן מסוים אני מרגיש כמו ש-Chris Cole הרגיש כשהצטרף ל-Steel Dragon. עד כה העבודה עם הלהקה הייתה מצוינת, כולם היו מאד מקצועיים ויצירתיים, מה שלא מפתיע אם מסתכלים על הרזומה שלהם. הכוונה שלנו הייתה לבקר מחדש את הברוטאליות המוקדמת של הלהקה, ועדיין לשמור על הגישה המודרנית שלה, ואם יורשה לי לומר, קלענו בול למטרה. אני מאד נרגש לגבי כל זה ולא יכול לחכות עד שנצא לדרכים."