כמה מאמני הרוק והמטאל החשובים הספידו את Ronnie James Dio, מגדולי סולני המטאל בכל הזמנים, שנפטר שלשום לאחר מאבק במחלת הסרטן.

Mikael Akerfeldt מלהקת Opeth: "ראיתי את החדשות אתמול בלילה, ושנאתי אותן. Ronnie James Dio איננו. אני אוהב אותו כמעט כמו קרוב משפחה, ואני מרגיש ריקני ובודד עם הידיעה שהוא כבר לא כאן. הוא מוצב על הקיר שלי בבית במקום שבו היה מאז שאני ומשפחתי עברנו לכאן. לא יכול לשמוע אותו שר עכשיו, למרות שיכול להיות שזה ינחם אותי לשמוע אותו. היה לי את המזל לפגוש ולשתות איתו בעבר, וזה זכרון שאנצור עד סוף ימי…"

Tim "Ripper" Owens, סולן Judas Priest ו-Iced Earth לשעבר: "יום עצוב, פשוט יום עצוב מאד! איבדנו אדם גדול והסולן הגדול ביותר של הרוק בעולם. Ronnie היה גיבור וחבר, אני אתגעגע אליו ואל המילים התומכות שלו, הוא לימד אותי הרבה על ומחוץ לבימה."

להקת Arch Enemy: "היום הוא יום עצוב במיוחד לקהילת ההבי מטאל / הארד רוק ואנחנו בוכים על מותו של אחד הכשרונות ביותר שהיו בז'אנר הזה, מעולם. מומחה בתחומו וג'נטלמן אמיתי, מצחיק, נבון ושנון – הוא יחסר מאד למחנה Arch Enemy. קולו של Dio יהדהד לנצח!"

Brian May, גיטריסט להקת Queen: "זה היה שוק לשמוע ש-Ronnie כבר לא איתנו. למרות שכולנו ידענו שהוא נאבק בסרטן מזה זמן רב, הוא היה לוחם אמיץ, ובעל אופי אופטימי, הנחנו שהוא יחיה לנצח. אני יודע שזו גם מכה קשה לחברי הטוב Tony Iommi. לדעתי Ronnie הוא אחד הממציאים של הז'אנר הקרוי הבי מטאל. אני לא מומחה ביצירותיו, יש הרבה אנשים שיודעים יותר ממני.. אני לא יודע אם הוא אכן המציא את הצדעת הקרנים, אבל הוא בהחלט האדם, שיותר מכל אחד אחר, הפך את זה לסמל עולמי, ההצעה העולמית של המטאל. הוא היה נאהב באופן גורף בקהילת הרוק, וייחסר לנו מאד."

חברי להקת Iron Maiden: "בעצב גדול שמענו על כך ש-Ronnie הפסיד בקרב נגד מחלת הסרטן, ואנו שולחים את תנחומינו לאשתו Wendy ומשפחתו בזמן נורא זה. משנותיו המוקדמות ב-Elf, Black Sabbath ו-Dio דרך ימיו האחרונים ב-Heaven And Hell, הוא שוב ושוב הוכיח את הגאוניות שלו כזמר, תמיד נותן את הכול למעריצים ולמוזיקה שלו. Ronnie היה לא רק זמר מוכשר במיוחד, אלא גם אדם חם, אינטיליגנטי ונדיב שזרח גם על הבימה וגם מחוץ לה, חבר רב שנים של Maiden – הוא חלק איתנו הופעות רבות במהלך השנים, וכולנו נתגעגע אליו מאד. העולם איבד כשרון בלתי ניתן להחלפה, והכי חשוב, את אחד האנשים הכי טובים שאי פעם ניתן היה לפגוש."

בעדכון נוסף הקשור במותו של Dio, נמסר ממארגני פסטיבל הרוק והמטאל Download, כי הבמה השנייה בפסטיבל החשוב תקרא השנה "בימת Ronnie James Dio".