בשבת האחרונה התקיימה תחרות חצי הגמר של Wacken metal battle בשיתוף מגזין מטאליסט, תחרות הגמר תתקיים ב25.5.2017 במועדון ה"בסקולה" בתל אביב.
להלן ההודעה הרשמית על הלהקות שעולות לגמר הישראלי

"הגיעה השעה! אחרי שנה הפסקה קרב המטאל באטל חוזר לישראל והפעם הוא מציג ארסנל מפציץ של להקות מעולות.
חמש להקות מטאל מגיעות אלינו מכל קצות המדינה בטמפרטורה של מאגמה רותחת ובעוצמה של טנק מרכבה.

והרי המתמודדות:

ARP –
הרכב ה-Industrial Metal שלוקח המון מה-Djent, מה-Metalcore שכולל חברים מ-Distorted Harmony, Ferium, Unleash The Pain, Onoma ו-Linked מגיע לבמה. אמנם הרכב צעיר על במות הארץ – מדובר בנגנים מנוסים ובמוסיקה שכבר קהל המטאל הישראלי זכה להכיר שההרכב היה רק פרויקט אולפן של יואב אפרון, קלידן הלהקה. מי שאוהב את המטאל שלו מודרני, חדשני ומיוחד, הולך לקבל פה בראש.

Canine –
אחד מההרכבים המבטיחים ביותר במטאל הישראלי, Canine עשו סוג של לידה מחדש ברגע שהצטרפו אליהם הסולן בן סעדה והמתופף ניר ליברשטיין. אחד מלהקות המטאל הצעירות ששינו צורה והפכו ללהקה כוחנית, בועטת ונהדרת שמערבבת בין Melodic Death Metal לבין Metalcore בועט.

Eternal Struggle –
פעם ראשונה שב-Metal Battle הישראלי יש להקה שהיא פרופר Hardcore לפרצוף, לא שום דבר אלטרנטיבי או נסיוני – אלא לפי הנוסחה של Madball, Hatebreed ו-Sick Of It All. הכוכבת העולה של גם עולם המטאל וגם עולם הפאנק בישראל – אי אפשר שלא להכנע לאנרגיה הכובשת והמחשמלת של Eternal Struggle, שאחרי שנים של מאבקים מגיעים לשבור את הבמה.

I Foreign I –
מנהריה הרחוקה שבצפון, שהייתה יכולה להיות בירת המטאל הישראלית לולא הייתה כזה חור בשום מקום, מגיעה אלינו I Foreign I. בעיקרון – לא הרבה זכו לראות את הלהקה הזו בגלגול הראשוני שלה אי שם לפני עשור, אבל תרשו לעצמכם לשכוח כל מה שידעתם עליה או על Groove Metal. מדובר בלהקה מכסחת, כבדה ומשובחת של מטאל נשכני ומצוין שלוקח גם הרבה לעבר המלודיה וגם הרבה לעבר העיקרון הקדוש של לתת בראש עד שנשבר הצוואר.

Whitenoise –
אולי ההרכב הותיק ביותר מבחינת קילומטראז', גם בגלל הטורים של הלהקה ברוסיה ואירופה וגם בגלל שמדובר בכנופיה של נגנים מנוסים מלהקות עבר במטאל ומחוצה לו – Whitenoise עושים Metal רוקנרולי עם טוויסט חריף של אלקטרוני והצליחו לכבוש כבר לאורך השנים המון מאזינים ומעריצים. כעת, הכנופיה בלבן באה לקחת את המטרה האולטימטיבית – Wacken Open Air "