מטאל בטאל ישראל בשיתוף און-טור, מגזין מטאליסט ושבט גאים להכריז על חמש הלהקות שעלו לגמר!

גמר המטאל באטל בא עלינו לטובה! בתאריך ה-24.5.18 יתאחדו 5 להקות המטאל שנבחרו בקפידה על מנת להשתתף בקרב להקות המטאל המסורתי של פסטיבל Wacken Open Air. רק להקה אחת תזכה להעפיל ולהופיע בגרמניה, להשתתף בגמר העולמי ולהתחרות מול כל העולם ובפני אלפי אנשים – ואולי אף לזכות בפרסים יוקרתיים.

השנה התחרות בשלב המוקדמות הייתה קשה במיוחד. ייתכן שהיו אלה Eternal Struggle ו-Walkways, הזוכות האחרונות בתחרות, שפתחו את הצוהר למבול של להקות מטאל אלטרנטיבי ו-Hardcore, או שפשוט יש פריחה אדירה בסגנונות הללו בארץ – וייתכן שפשוט הקרקע נהייתה פורייה יותר ללהקות צעירות וותיקות גם יחד להשתתף בתחרות הזו.

המתחרות השנה, לפי סדר א"ב:

Hotbox – הלהקה מערד הופיעה בשנה האחרונה בכל נקודה בארץ, הם משלבים היפ הופ ומטאל בועט, חיים בשביל המוסיקה וחרכו יותר מ-50 הופעות במשך השנה האחרונה. הם העיפו לנו את הסכך עם שיר בוער ואנחנו מניחים שיש להם את היכולת להעמיד את כל וואקן על הרגליים ולהתשולל.

Pangea – ההרכב הטרי הזה יפתיע אתכם כמו שהוא הפתיע אותנו. בשילוב מרענן של Progressive Metal וגישה מודרנית למוסיקה, חברו שלושה מוסיקאים ותיקים אל הסולנית הצעירה אוולין ואנחנו מאד מקווים שמה שהם יביאו לשולחן יהפנט אתכם כמו שהוא היפנט אותנו.

Shiran – עם EP מאחוריה ואלבום שיוצא ממש שבוע לפני גמר המטאל באטל, Shiran המונהגת על ידי שירן אבאיו משלבת בין Groove Metal מודרני אבל עם טוויסט של זמרת עוצמתית – מגיעה מהקריות וחמושה בנגנים מפלצתיים ובתשוקה מטאלית שתבלע גם אתכם.

Sinnery – רביעיית ה-Thrash הזו בדיוק עכשיו סיימה את שירותה הצבאי ברוך השד. במשך 5 שנים Sinnery כבר נותנים בראש בכל פינה אפשרית במדינה וקצת מחוצה לה כשאפשר. למרות שהייתה להקה חתומה, הלהקה בחרה לסיים באופן מוחלט את חוזה התקליטים שלה על מנת לקבל את ההזדמנות להופיע במטאל באטל, ועם כל כך הרבה רעל בעיניים ובהילוך שישי עם רגל על הגז הכנופיה הזו מסתערת קדימה באטרף.

The Wound;Dead – משום מקום הגיעו הכסאחסטים של The Wound;Dead – להקה שלא שמענו עליה עד רגע המטאל-באטל אבל מורכבת מנגנים שאנחנו מכירים היטב מסצינת המטאל וההארדקור הישראלית. כעת, עם הגשה של שני זמרים (ג'נייה ונטלי) והמון המון כעס, המכונה המשומנת היטב הזו באה לכבוש לכם את הפרצוף עם התקפה שהולכת על האמצע בין מטאל להארדקור ובמהירות מסחררת.

הלהקה האורחת של האירוע תהיה הזוכה של Metal Battle Israel 2017 – הלא היא הבלאגניסטים של Eternal Struggle שהדהימו את הגרמנים כמו שהדהימו אותנו והגיעו למקום הכי גבוה בהיסטוריה של המטאל באטל עבור הרכב הארדקור.

התחרות השנה תכלול מערך שופטים מהארץ ומחו"ל אשר באים לבחון היטב את כל ההרכבים המתמודדים ולהחליט ביחד עם הקהל שיגיע למקום מי תגשים חלום ותטוס להשתתף ב-Wacken Open Air 2018.