דגימה בת 30 שניות מהשיר The View, הלקוח מ Lulu, האלבום המשותף של Metallica ואמן הרוק האמריקאי Lou Reed – עלתה לשמיעה. השיר, שיצא גם כסינגל ראשון מהאלבום – ישוחרר להורדה דיגיטלית החל מה 27 לספטמבר.
האלבום Lulu צפוי להוצאה ב 1 לנובמבר השנה, בחברת התקליטים Universal.

את השירים לאלבום כתב Reed עבור במאי תיאטרון האנווגרד Robert Wilson וקבוצת תיאטרון גרמנית אשר עבדה על הפקה בשם Lulu Plays, שעלתה בברלין בחודש אפריל השנה. השירים הושפעו מכתביו של האקספרסיוניסט הגרמני Frank Wedekind, שכתב את הספרים Earth Spirit ו Pandora's Box בתחילת המאה ה 20, ספרים שהם שכתובים של השיר The Raven של המשורר האמריקאי Edgar Allan Poe.

James Hetfield מספר: "היינו מאד מעוניינים בלעבוד עם Lou, אבל היו לי סימני שאלה ענקיים: איך זה הולך להישמע? מה עומד לקרות? כך שזה היה נהדר כשהוא שלח לנו את המילים ל Lulu, זה היה משהו שיכלנו לנעוץ בו את השיניים. יכולתי להוריד מעלי את כובע כותב המילים והסולן ופשוט להתרכז במוזיקה. אלה מילים חזקות במיוחד, עם רקע שלהם מאחריהם לאווירה. אני ו Lars פשוט ישבנו עם גיטרה אקוסטית ומילאנו את הבריסטול הריק שהלך לכיוון שאליו הוא היה צריך ללכת. זו הייתה מתנה נהדרת, להתבקש לשים את חותמת Metallica על זה, וזה בדיוק מה שעשינו."

Kirk Hammet סיכם: "זה לא אלבום של Metallica, וגם לא אלבום של Lou Reed, זה משהו אחר, חייה אחרת, בן כלאיים."