לאחר שבראיון שנתן לאחרונה Michael Weikath מ Helloween אמר כי לא היה מתנגד לסיבוב איחוד עם Michael Kiske, סולן הלהקה המיתולוגי שנמצא עם ההרכב בסכסוך מתוקשר זה כמעט 30 שנים, נתן השבוע Kiske עצמו ראיון בו הוא נשמע סלחני לגבי הלהקה ולגבי ההצהרות האנטי מטאליות שמסר במהלך השנים:

"זה לא היה נגד ז'אנר המטאל, זה היה נגד החרא השטני שהלך שם. בנקודה ההיא היה בי הרבה כעס בגלל חוויות רעות, הייתי מאוכזב מאד מאיך שהתנהלו הדברים, הייתי מאוכזב מאד מההתנהלות של Helloween ואז עשיתי את האלבומים שלי והמבקרים ירדו עלי שלא נשמעתי יותר כמו Helloween, כל זה התחבר וזה אולי יצר את מה שאמרתי לגבי הסצנה ומה שקשור בה.

אני חייב לומר שחלק מהדברים השלילים יצאו לטובה, למדתי מזה הרבה וגדלתי כאדם. רק מאד עצוב בעיניי שכל תקופת ה Keeper Of The Seventh Keys עם Kai Hansen הייתה כל כך קצרה, אני חושב שרק התחלנו וזה כבר נגמר. היינו צריכים לעשות לפחות עוד שני אלבומים.
להקות כמו Iron Maiden עשו מעגל שלם, הגיעו לשיא והוציאו את האלבומים הכי טובים שלהן, הן סיפרו את הסיפור שלהן. לדעתי Helloween של תקופת Keeper – בגלל שהלהקה של היום היא שונה, לא הגיעה ולא אמרה כל מה שהיא יכלה לומר מבחינה אומנותית, וזה עצוב מאד בשבילי."