פיצול משמעותי מסתמן במחנה אחת מלהקות המטאל החשובות של שנות השמונים והתשעים – Queensryche, האחראית לאלבומי מופת בז'אנר כגון Rage For Order, Operation Mindcrime ו Empire.

שלושת חברי ההרכב המקוריים Michael Wilton, Eddie Jackson ו Scot Rockenfield הודיעו על הקמת הרכב חדש בשם Rising West עם הגיטריסט הנוסף Parker Lundgren והסולן החדש Todd La Torre (מלהקת Crimson Glory), ללא סולן Queensryche המיתולוגי Geoff Tate, אשר הודיע כי הוא מוציא בקרוב אלבום סולו חדש.

ע"פ חברי ההרכב – נחסמה כניסתם לעמוד הפייסבוק הרשמי של Queensryche ואתר האינטרנט הרשמי של הלהקה – ככל הנראה ע"י Tate עצמו, המתעד לשמר את שם ההרכב תחת הנהגתו וללא חברי ההרכב האחרים.

מזה מספר שנים צוטט Tate בראיונות כי הוא אינו מאזין יותר למטאל, וכי מעולם לא אהב את הז'אנר, ככל הנראה אחת הסיבות שהובילו לאלבומה האחרון של הלהקה – Dedicated To Chaos, שהציג מספר שירים לא מטאלים וזכה לביקורות צוננות במיוחד.

Rising West הודיעו כי הם יוצאים לסיבוב הופעות בו יבצעו שירים קלאסים של Queensryche מ 5 האלבומים הראשונים של הלהקה, וכי בקיץ הקרוב יכנסו לאולפן להקלטת אלבום הבכורה של ההרכב.