פטריק לוסינסקי, מנהל חברת ההפקות פרוגסטייג' פרסם הצהרה רשמית לגבי העדכונים השונים במספר הופעות המתוכננות לה בחודשים הקרובים:

אני מניח שרבים שמו לב בחודשים האחרונים לשינויים במיקום ובתאריכים לגבי כמה הפקות שלנו.
אני רוצה לעשות בזה סדר, ולהסביר למה זה קורה.
בגדול נאלצנו להזיז את כל ההופעות שלנו שנקבעו להתקיים בבארבי, באחת ההפקות האחרונות שעשינו שם נתקלנו בכמה דברים שהיו בעייתים גם לאמנים וגם לקהל, ונאלצנו לקחת החלטה שכרגע לא נקיים שם הופעות. הופעה כמו של דיאנו, או של מייקל אנג'לו באטיו – העברנו לרידינג, שאיתם הגענו להסכמות לגבי כמה דברים שהיו פתוחים בינינו לפני כן.

הופעות אחרות – העברנו לגאגרין, מועדון קטן יחסית עם תכולה של 250 כרטיס.
יש לזה כמה סיבות, אבל העיקרית היא שאנחנו רואים מה קורה בשטח. הופעות מטאל מתקשות מאד לגרד את ה 300-400 רוכשי כרטיסים בתקופה האחרונה, ומועדון חצי ריק גם עולה הרבה מאד כסף מיותר, וגם נשמע ונראה לא טוב. אנחנו מעדיפים לעשות סולד אאוט מכובד במועדון קטן ולא הופעה שליש ריקה במועדון גדול, או חס וחלילה לבטל לחלוטין.

יכול להיות שזה נושא יוקר המחיה הגואה בישראל, יכול להיות שהדור הצעיר מעדיף להוציא את הכסף שלו על דברים אחרים ופחות על הופעות – זה לא באמת מה שמעסיק אותנו. אנחנו אנשי הופעות, אנחנו רוצים לעשות הופעה אחת טובה לפחות בחודש – ולא שתהיה פה הופעת מטאל אחת כל 3 או 4 חודשים. אם זה אומר לעשות חלק מול קהל קטן יותר – שיהיה. אנחנו את שלנו נעשה כדי למלא את האולם.

כמובן שיש גם כמה דברים ענקיים שבעבודה, דברים שיפתיעו הרבה אנשים – אבל את זה נפרסם בהמשך.

לכל מי שדאג לגבי נושא הסאונד בגאגרין, אין מה לדאוג. אנחנו מצמידים למקום שני אנשי סאונד מהטובים בארץ, שעובדים איתנו בהפקות גדולות, והם פשוט יקבעו לנו איזה ציוד יש להוסיף, מה יש לשכור ומה צריך לעשות כדי שהסאונד לא יפול מזה של הרידינג למשל. זה יעלה לא מעט כסף, אבל זה שווה את זה. מועדון קטן יכול לספק גם אווירה אינטימית ומאוחדת, וגם סאונד משובח – רק צריך להשקיע ולפעול נכון, ובזה אנחנו מתמחים.

לגבי ההופעות הקימות:
דחיית ההופעה של יורן הייתה חייבת לעשות – היו שם נסיבות אישיות שהתבקשנו לא לפרט לגביהן, בהתאם לכך הזזנו את ההופעה לסוף נובמבר, הם מאד רוצים כבר להגיע ומקבלים תגובות נהדרות מהקהל המקומי.
מכיוון שמופע המחווה המתוכנן ל Dio היה אמור להתקיים 3 ימים בלבד לפני ההופעה של יורן, וגם אותו תכננו להעביר לגאגרין, היה הגיוני בהרבה לחבר אותם כמו שחיברנו.
המחווה של Dio כוללת כמה מטובי מוזיקאי המטאל בישראל, והסולן הוא Joe Amore, סולן להקת המטאל הצרפתית הוותיקה Nightmare שנשמע, ונראה באופן מדהים דומה ל Dio.

היא תתחיל בשעה 20:00, תמשיך בין שעה וחצי לשעתיים. המקום יפונה, נחליף את הציוד בהתאמה לדרישות של יורן, ובשעה 22:00 יתחיל הערב של יורן.

מכיוון שחיבור האירועים חסך לנו בעלויות, החלטנו לחתוך משמעותית את מחיר הכרטיסים ל Dio, והורדנו ל 69 בלבד. ככה שמי שירצה יוכל לקנות כרטיסים לשתי ההופעות ולקבל ערב מטאל מלודי מדהים החל משעה 20:00 ועד סביבות חצות.
חשוב לציין שנותרו בסביבות 45 כרטיסים ליורן מתוך ה 250 שהוקצו להופעה, אז מי שלא קנה לאף אחת מההופעות – כדאי מאד למהר ולקנות.
ההופעה של Ne Obliviscaris היא דוגמא למה שאנחנו מנסים לעשות שונה ב 2014 ו 2015: הולכים עם הלב שלנו.
אם במשך השנים נטינו לחפש רק הרכבים שימלאו את הרידינג, לפעמים בהצלחה ולפעמים פחות – החלטנו השנה ללכת על מיקום קטן כמו הגאגרין כדי ללכת עם העקרונות שלנו – להביא לפה אמנים שאנחנו אוהבים, שאנחנו מאמינים בהם, שעושים מוזיקה טובה מאד, מקורית, חדשנית או פשוט משובחת. Jorn הוא אמן כזה, שלא היה בטוח אם ימכור אלף כרטיסים אבל היינו מוכנים רק לכסות את העלויות והעיקר להביא אותו לישראל. מי שלא שמע את אלבומי הסולו שלו The Duke, Out To Every Nation ו Lonely Are The Brave , שבהם מגנים חברי להקת Pagan's Mind – פשוט מפסיד.
אז זהו, יש לנו עוד 4 הפקות השנה, Dio, Jorn, Dianno ו Entombed, ועוד בשנה הבאה, ועוד היד נטויה.

אני רוצה להודות לכל מי שמלווה, עוזר ומאמין, לא תמיד אני מקשיב לכל עצה וכל דעה, אני בדרך כלל הולך אחרי העקרונות שלי גם אם אחרים לא מאמינים בהם, אבל בטווח הארוך אני מקווה שמה שאנחנו עושים פה בפרוגסטיייג' יעשה רק טוב לא רק לנו בחברה, אלא גם לקהל חובבי המוזיקה בישראל בכלל. שיהיה שבוע טוב.
פטריק"