לפני מספר שבועות התפרסם מאמר, בו סופר כי להקת המטאל הבריטית Iron Maiden עשתה שימוש חדשני בעולם ההורדות הבלתי חוקיות – כשעקבה אחרי נתוני הורדה פיראטים בתוכנות BitTorrent וטסה להופיע בנקודות בהן נראו שימושים בולטים בהורדות תכנים של הלהקה.

במאמר שהתפרסם בשבוע שעבר הסיפור הופרך, חברת Music Metric, המתמחה בניתוח נתוני הורדות ואתרי מדיה חברתית ושעליה נכתב כי עבדה עם Maiden לאיתור המדינות המתאימות, נמסר כי מדובר בהמצאה. מנהל המדיה של החברה – Andrew Teacher מסר בהודעה רשמית כי הלהקה מעולם לא עבדה עם החברה, וכי אין אמת בפרסום. ע"פ Teacher מחקר כזה אכן נעשה על ידי החברה, אבל ללא הידע או ההשתתפות של הלהקה, וללא אישור כי "חברי הלהקה ידעו עליו כלל."

ההודעה המלאה:

"מעולם לא הודענו או רמזנו כי Iron Maiden השתמשו במחקרים שלנו כדי לתכנן סיבובי הופעות. העיתון The Guardian אכן פרסם מאמר ממחקר של החברה כי הנתונים על ההורדות הלא חוקיות והפעילות החברתית של הלהקה…היו יותר להקות וותיקות מחדשות במחקר ורצינו לדעת מה ל Maiden היו שם. המידע סיפק מבט מעניין שכנראה שהראה כמה מעריצים הלהקה הרוויחה באמצעות סיבובי הופעות רבים בשווקים מתפתחים – כשה BitTorrent הראה בדיוק עד כמה הם אהובים שם.
זה בדיוק מה שנתוני החברה נותנים – לראות כמה האמנים פופולאריים במקומות ומה מדרבן את אותה פופולאריות. אבל, הסיפור לצערי לא נבדק, מדובר בהמשך לסיפור ב Guardian שעיוות את העמדה של החברה בכך שטען שההצלחה הגיעה מהנתונים, משהו שמעולם לא אמרנו או רמזנו.

מעולם לא אמרנו שהלהקה השתמשה במידע כדי לתכנן סיבובי הופעות – רק אמרנו איפה היא פופולארית וציינו שהמידע מ BitTorrent הוא שימושי כדי לאתר איפה אמן מסויים פופולארי."