חברת ההפקות פרוגסטייג' הודיעה כי מתופף להקת Dream Theater לשעבר מייק פורטנוי יגיע לישראל במסגרת סיבוב ההופעות החד פעמי של ה Shattered Fortress, במסגרתו הוא יבצע בשלמותה את היצירה בת 5 החלקים אותה כתב ונכללה באלבומי העבר של Dream Theater:

"אחרי כמה חודשים של זעה מאחרי הקלעים אנחנו גאים ביותר להודיע:

ה Shattered Fortress מגיעה לישראל!

במסגרת סיבוב הופעות חד פעמי, לדעתנו לא פחות מהיסטורי, מייק פורטנוי לכבוד יום הולדתו ה 50, מגיע השנה לאירופה לסיבוב הופעות בו יבצע בשלמותו את ה 12 Step Suite של Dream Theater שאותה כתב.

ה 12 Step Suite היא יצירה בת 5 קטעים שנכללו כל אחד בנפרד באלבומי הלהקה החל מ The Glass Prison באלבום Six Degrees of Inner Turbulence ונגמר ב The Shattered Fortress באלבום Black Clouds & Silver Linings, האחרון של הלהקה עם פורטנוי. מלבד היצירה צפוי פורטנוי לבצע גם בפעם הראשונה שירים קלאסים אחרים של Dream Theater אותם לא ביצע מאז שנפרד מהלהקה.

יחד עם פורטנוי ינגנו חברי להקת Haken, שאותם כבר אירחנו פה להופעת סולד אאוט בשנה שעברה, וגם גיטריסט העל אריק ג'ילט שמנגן לצידו ב Neal Morse Band שיגיעו לפה איתו להופעת סולו בחודש הבא.

בפרסום הרשמי של פורטנוי נמסר: "זו ההזדמנות הראשונה והאחרונה לראות את המופע הזה בלייב, המדובר באירוע חד פעמי ומיוחד למעריצים."

ההופעה תתקיים ב 8 ליולי 2017 מועדון התיאטרון, 200 הכרטיסים הראשונים לה ימכרו במחיר מוזל של 249 ש"ח ומחיר הנותרים יעלה 279. כמו כן ימכרו 100 כרטיסי VIP בישיבה במרפסת הישיבה המוגבהת של המועדון.