2 חברות תקליטים המתמחות במטאל – חברת Metal Blade וחברת Prosthetic Records, הצטרפו לאחרונה לחברת התקליטים Century Media, והודיעו כי הן מושכות את הקטלוג שלהם מאתר הסטרימינג החוקי Spotify, עקב חוסר כדאיות של מכירת הקטלוג שלהן בו. Spotify הוא אתר הסטרימינג המצליח ביותר בעולם כיום, ובו – בניגוד לאתרים כגון Itunes, ניתן לשלם דמי מנוי נמוכים ולהאזין באופן חופשי לשירים ואלבומים ממבחר ז'אנרים, בפורמט של סטרימינג, בו המוזיקה אינה מורדת למחשב, אלא נשמרת עליו באופן זמני. ברגע שנגמר המנוי – המוזיקה אינה נשמרת על מחשב המשתמש.
הפורמט של Spotify, אשר שימוש דומה בו נעשה במספר אתרים ישראלים, התגלה כלא רווחי למנהלי חברות התקליטים. בעלי חברת Prosthetic, בה חתומים אמנים כגון All That Remains ו Skeletonwitch הגיב: "לא נראה שיש לזה יתרון כל שהוא, ההכנסה מהאתר מגיעה באגורות מועטות, אפילו על האלבומים הכי מוכרים של החברה."

מוקדם יותר השנה עשו דבר דומה החברות Metal Blade ו Century Media, שהודיעה: "ההכנסות שאמורות להגיע לאמנים נמוכות מאד, וזה משפיע על כל הצניחה הכללית של שוק מכירות המוזיקה, מה שיוביל בסופו של דבר לכך שאמנים לא יוכלו להקליט יותר מוזיקה ברמה שבה היא צריכה להיות מוקלטת. בסופו של דבר, מה שיקרה הוא שזה יהרוג הרבה מאד להקות קטנות שגם ככה נאבקות לשרוד."

ע"פ תחשיב שנעשה לגבי שרות הסטרימינג של Spoify אמן עצמאי יצטרך להיות מושמע כ 4 מיליון פעמים בחודש כדי להגיע להכנסה של 1,160 דולר (משכורת המינימום בארה"ב)….