חברת התקליטים Century Media, המתמחה בהוצאת אלבומי מטאל, הגישה אתמול כתב תביעה כנגד 7,500 מורידי מוזיקה פיראטים בגין הפרה של זכויות יוצרים כנגד אלבומים שהוציאה חברת התקליטים, שני האלבומים שעליהם תובעת החברה נזיקין נמנים Dark Adrenaline של Lacuna Coil שעל הורדתו הבלתי חוקית נתבעים 3,136 איש ו Dystopia של Iced Earth שעל הורדתו נתבעים 4,327 איש.
עורך דינה של החברה מבקש לפסוק סכום של עד 150 אלף דולר בעבור כל מקרה של הורדה.
הצעד הראשון בהליך התביעה הוא בקשה של עורך דין חברת התקליטים לחשוף את שמות ופרטי המורידים באמצעות שירותי האינטרנט בהם השתמשו להורדה, כאשר עם חשיפת השם מספקי האינטרנט של המורידים יוכל להגיש כנגדם תביעות אישיות.

למרות הפרסום, בסניף האמריקאי של חברת התקליטים, שהוקמה בשנות התשעים המוקדמות ע"י Robert Kampf, גיטריסט להקת ה Thrash הגרמנית Despair – מכחישים כל ידע על התביעה ומסרו כי יש לברר את העניין עם הסניף האירופאי. עדכונים נוספים בהמשך.

לפני כחודשיים עדכנה ממשלת יפן את חוקי הפרת זכויות היוצרים, והפכה הורדת מוזיקה והורדת סרטים לבלתי חוקית בדין פלילי, היכולה לגרור עמה עונשי מאסר כבדים. מדובר בשינוי מהותי בחוק במדינה, אשר עד היום היה חוק אזרחי בלבד הנושא עימו עונשים קלים.

עד העברת החוק, תבעה המדינה רק אלו המעלים תכנים בלתי חוקיים לאינטרנט, אך מעתה גם אלו המורידים אותם חשופים לתביעה.