בידיעה מפתיעה שהתפרסמה אמש, נמסר כי יוסי סאסי – ממקימי ההרכב – עוזב את ההרכב הישראלי המצליח:

"מעולם לא חשבתי שאכתוב את המילים האלה, אבל אם יש משהו שהוא חזק יותר מהעבר שלנו, זה העתיד. והחלומות שלנו, ככל שאנחנו מתפתחים ומגלים מה נכון בשבילנו בדרך שלפנינו.
אתם יודעים שאני תמיד שואף להיות יצירתי, חדשני, להלחין את הדבר האותנטי הבא, והקדשתי את חיי לתפור ולשלב יחד מזרח ומערב, אקוסטי עם חשמלי, רוק עם פולק מסורתי, הכול באופן אותנטי ובלב שלם.
ניתן לכתוב ספרים ממה שעשיתי ועברתי מאז הקמת Orphaned Land, שנקראה במקור Resurrection ב 1991, מכל מכתב מעריצים שקיבלנו בתחילת שנות התשעים, דרך לחתום על החוזה על האלבום הראשון עם חברת Holy Records, חסויות, תקציבים, פיתוח אתר, הרשימה נמשכת ונמשכת. מעל לכול, אני גאה בכמות האדירה של הלחנים שיצרתי, העיבודים, ההפקה והגבולות המוזיקלים שחקרתי.
Orphaned Land היתה חלום שהפך למציאות בעבודה קשה ודרך הישגים, זה הפרויקט של חיי שנמשך כבר 22 שנה כאחד המקימים, מלחין, מפיק ותפקידים רבים אחרים. אבל בעיקר – בכך שהייתי "הלב" שתמיד האמנתי שצריך לזרוח דרך הלהקה.
אני מרגיש שעכשיו, כתוצאה מנסיבות נכונות שאני לא יכול לשנות, הגיע הזמן לחלומות חדשים.

החלום החדש כבר בדרך, אלבום חדש שעליו אני עובד ושיקרא Desert Butterflies, אלבום קונספט עשיר, ומגוון ושיהווה המשך לאלבום הסולו הראשון שלי – Melting Clocks, וז'אנר הרוק האוריינטלי שיצרתי ואני ממשיך להגדיר מחדש. זה כולל שיתופי פעולה עם Ron "Bumblefoot" Thal מ
Guns N' Roses,
Marty Friedman
ו Mariangela Demurtas מ Tristania ואחרים, יהיה שווה להמתין לו.

אני לא עוזב אתכם לעולם.
אני לא סוגר את הדלת, לא על חברי Orphaned Land, ובטח לא עליכם, המעריצים הנאמנים והאהובים, החברים והעוקבים. הטוב ביותר עוד יגיע, אני מבטיח לכם את זה באופן אישי."

במסר מיוחד לקוראי מטאליסט הרחיב ואמר:

"ברמה אישית אני יכול להוסיף שזה לא יום עצוב בכלל – הקשר שלי עם חברי אורפנד לנד הנותרים הוא אישי ועמוק, רוב חיינו אנחנו יחד, ואין דבר שינתק אותי מאורפנד לנד ואת אורפנד ממני, בשלב הזה. אני פורש מההרכב אחרי שהפכתי בדבר רבות, ובאווירה טובה, ויש סיכוי טוב שנמשיך לשתף פעולה פה ושם, כרגע פשוט מוקדם מדי לדעת.
אני יכול להבטיח שהאלבום הבא שעליו אני עומל בימים אלה מתהווה ליצירה מיוחדת מאוד.. והרי זה כל העניין – המוזיקה, והחיבור וההתחדשות שהיא מביאה איתה. ומזה לא אפרוש לעולם.."

תגובתה הרשמית של Orphaned Land:

"זהו בהחלט יום עצוב עבורנו, אני זוכר את היום שבו אורי ואני פרסמנו מודעה "להקת Resurrection מחפשת גיטריסט" בחנות המוזיקה סופר זאוס בתל אביב, אף אחד לא התקשר מלבד טלפון אחד ויחיד שקיבלנו, והבחור על הקו מהצד השני היה יוסי.
מאז ימי נעורינו העליזים היינו לורידים ולעורקים שבאותו הגוף והנשמה ויחד בנינו ממלכת אור, שברנו שיאים, קבענו תקדימים ואף חוללנו ניסים. אך זוהי כנראה דרכו של עולם, דרכים לפעמים נפרדות, וזה קרה לגדולים וטובים מאיתנו והדבר החשוב ביותר הוא שאנחנו לנצח אחים, ושהדלת נשארת פתוחה משני הכיוונים, כתיבה משותפת או לחלוק שוב את הבמה יחד זה משהו שיתכן ויקרה אף מהר יותר משנדמה לכולנו.
עד אז, אנחנו מחבקים את יוסי באהבה גדולה ומאחלים לו הצלחה. לגבי אורפנד לנד, אנחנו ממשיכים קדימה בכל הכוח, מעולם לא היה לאורפנד לנד "מאסטר מיינד" אחד, אורפנד לנד תמיד הייתה לחוויה בה כולנו היינו שותפים לתהליך הכתיבה ועיצוב רוחה של הלהקה, אורפנד לנד היא להקה, אך גם רעיון, שבו השלם תמיד גדול מסך חלקיו. בקרוב נודיע על עוד הופעות מסביב לעולם ב 2014 ואנחנו ממשיכים לאסוף חומרים לאלבומים הבאים שלנו."

סולן הלהקה, קובי פרחי – נתן מסר אישי לקוראי מטאליסט:

" בנימה אישית שלי – זה יום מאד מאד עצוב, משהו שלא חשבתי בעמקי דמיוני שהוא אפשרי. לעולם לא אשכח איך ישבנו בני 16 בבית כנסת כשאנחנו עם חולצות של סלייר ואיירון מיידן, רגעים של תובנות שלקחנו איתנו אל אורך הקריירה המפוארת שלנו. אני אתגעגע בעיקר לשיחות שלנו באמצע הלילה אחרי שהוא כתב איזה ריף, ולשטויות שלנו בדרכים, יוסי הוא אחר האנשים המצחיקים ביותר שפגשתי בחיי. זהו בהחלט בוקר מוזר, אבל אני בטוח שאנחנו כולנו, כמו תמיד, נתרגם את הרגשות האלה לדבר הכי טוב בבריאה כולה – למוזיקה."