חברת רייבן מיוזיק פרסמה היום כי להקת המטאל השבדית המובילה Sabaton תחזור לישראל להופעה אחת, שתתקיים ב 31 לאוגוסט במועדון הבארבי בתל אביב.

ההודעה המלאה:

"Sabaton היא להקה שמכרה בשנתיים האחרונות מעל חצי מיליון כרטיסים להופעותיה בעולם.

יש את רוג`ר ווטרס שקורא לחרם על ישראל ויש את אלו שמקשיבים לו.
יש אמנים שמגיעים לישראל למרות שלא רצו להגיע ולמרות הלחץ שהפעילו עליהם להחרים.
יש אמנים שמגיעים כי לא מעניינת אותם פוליטיקה או כי אף אחד לא יאמר להם איפה לנגן ומה לעשות.
ויש את Sabaton שכתבו שיר על נצחון צה"ל במלחמת ששת הימים, הצטלמו לבושים במדי צה"ל בביקורם הראשון, ובפעם האחרונה שהופיעו כאן ירדו ללטרון לבסיס צבאי להצטלם עם החיילים ולקבל שיעור מודרך על הקרב בגבעת התחמושת.

הלהקה השבדית הופיעה בישראל לראשונה ב 2008 ומילאה את מועדון הבארבי בהופעה מרגשת ובלתי נשכחת, רבים בקהל קיבלו את הלהקה עם דגלי ישראל ואהבה יוצאת מגדר הרגיל עקב האהדה של ההרכב לישראל, לרגל הביקור קיבלה הלהקה כבר אז חשיפת ענק שכללה כתבה בת 4 עמודים במוסף סופשבוע של "מעריב" ואפילו כתבת ענק ב ב"במחנה" – העתון הרשמי של צה"ל….
הלהקה חזרה שוב לישראל ולמועדון הבארבי ב 2010 ושוב מילאה אותו עד אפס מקום כשמתופף הלהקה עלה להופיע כשהוא סובל מהקאות בלתי פוסקות שנמשכו לכל אורך המופע אך לא פגעו ברמה הביצוע ובמופע ששוב הרים את הקהל לשמיים "לא לעלות להופיע זו לא אופציה" אמר כשירד מהבמה.
ב 2012 חזרה סבאטון עם האלבום Carolus Rex להופעה במועדון הרידינג בנמל תל אביב ומילאה את המקום כשתור ארוך של רוכשי כרטיסים וכאלו שלא הצליחו להכנס מציף את הנמל ב"מדי המטאל" המוכרים וחולצות הלהקה.

יום לפני המופע ירדה סבאטון ללטרון לביקור בבסיס צבאי, ארוחת צהריים עם החיילים וסיור מורשת קרב בגבעת התחמושת, הביקור סוקר בהרחבה בכל כלי התקשורת בישראל והגיע למהדורת החדשות של יום שישי בערוץ 2 בכתבה גדולה.

סבאטון היא דוגמא ומופת לעבודה קשה, חברי הלהקה הקימו אותה בבית הספר בשבדיה בגיל 14, אלבומם Primo Victoria שיצא ב 2004 גרם להם לעזוב את עבודת היום יום ולהתמסר אך ורק ללהקה ולקיים חזרה מדי יום, הם היו בני 22-25 וידעו לאן הם מכוונים, האלבום זכה להצלחה וחשף את הלהקה, שיר הנושא מדבר על הקרב בנורמנדי ב 6 ליוני 1944 והפלישה לחופי צרפת שסימנה את תחילת סוף עידן הרייך, השיר הפך ל "שיר הדגל של הלהקה" בכל הופעותיה.

שיר אחר מדבר על תקיפות הצבא האמריקני בעיראק והמצוד אחר סדאם חוסיין, שיר אחר יוצא נגד האיסלם הקיצוני וטרור המתאבדים של הטאליבן.
ואז מגיע Counterstrike (מתקפת נגד) שמספר על גבורת הצבא הישראלי במלחמת ששת הימים, השיר הוא לבטח ההצהרה הכי פרו ישראלית שהגיעה מאמן רוק בינלאומי אי פעם ("יוני 67 לימד אותם לכבד, שולטים בירושלים !, ירדן תקפה אך ישראל מחצה לה את קווי ההגנה, מתקפת הפתעה משחררת את הכותל המערבי, למחרת נגרום להם לשלם ליד נהר הירדן, סוריה דוהרת לגולן ומובסת, 6 ימים של אש ויום מנוחה אחד…") השיר הפך את סבאטון ללהקת המטאל האהודה בישראל תוך כדי שהוא מעורר עניין בלהקה גם בקרב לא מטאליסטים ואף בקרב אנשי צבא..
הקליפ לשיר צולם איך לא.. בישראל.. ומכיל קטעי ארכיון ממלחמת ששת הימים וצילומים מביקור הלהקה בירושלים.
לישראל מגיעה הלהקה עם האלבום החדש The Last Stand שיצא באוגוסט 2016.

את SABATON תחמם הלהקה המקומית DESERT שכבר הפכה לאחות הקטנה של ענקית המטאל כשפתחה את כל הופעותיה של זו בישראל ואף הופיעה עמה בשבדיה, סולן הלהקה יוהקים ברודן השתתף באלבום הראשון של Desert בשיר שהפך ללהיט Lament To Soldiers Glory, להקת Desert חזרה השבוע מסיבוב הופעות אירופאי נוסף לקידום אלבומה השני והמצליח Never Regret."