ע"פ אתר חדשות מצרי, עורך דין מצרי מטעם מפלגת האחים המוסלמים במצרים הגיש תלונה למשרד הפנים המצרי כנגד מרכז התרבות El-Sawy Culture Wheel שבקהיר, לאחר שהמקום אירח אירועים והופעות של מי שמכנה עורך הדין להקות רוק "שטניות".

התביעה שהוגשה טוענת כי ב 31 לאוגוסט נערכה במקום הופעה בה נכחו אנשים ש "לבשו חולצות המכילות סמלים וצורות שטניות", כמו כן טען העורך דין – Ismail El-Weshahy כי חברים בקבוצת "הלוחמה בשחיתות" המכונה "אנו צופים בך" צילמו אנשים המשתתפים בהופעה ו "מבצעים טקסיים שטניים במרכז ההופעה.

בתגובה מרכז התרבות שיחרר הודעה רשמית בה הוא מסר כי הוא מכחיש את כל טענותיו של עורך הדין ולקוחותיו.

מוזיקאי המטאל המצרי Wael Osama הגן על הלהקות המשתתפות מההאשמות:

" עורך הדין El-Weshahy הגיש כמה טענות משפטיות רציניות כנגד להקות המטאל. עלינו לדאוג לגבי תגובת הציבור לכך. אחרי הכול, ראינו מה קרה לאחרונה לצעיר שנראה הולך עם ארוסתו בסואץ ונרצח על ידי קיצונים איסלמים. ניסיתי לעשות שימוש במדיה שזמינה לי כדי להסביר לגבי תרבות המטאל במצריים לאנשי המדינה, אני מרגיש סימפטיה לעורך הדין מכיוון שהוא אולי לא מכיר את אותה תרבות, ולכן נראה לו מוזר לראות אנשים צעירים דופקים את הראש ולובשים שחור."

ב 1997 עצרה המשטרה המצרית כ 100 מעריצי מטאל מקומיים, כשחלק מהם בילו מספר שבועות בכלא בהאשמה כי הם משתייכים לכת שטנית שנועדה להפיץ סמים וחופש מיני.