גיטריסט העל האמריקאי מרטי פרידמן הקליט לאחרונה יחד עם אשף הגיטרה המקומי יוסי סאסי גרסה אינסטרומנטלית מטאלית לשיר "מים מים" הקלאסי, אשר באופן מפתיע נחשב ללהיט ענק ביפן עוד משנות ה 50 של המאה הקודמת.

את הפרויקט הפיק המפיק הישראלי אמיר רוזנס (שגם משמש כמנהלו האישי של סאסי) שקיבל פניה משגרירות ישראל ביפן ליצור פרויקט מוזיקלי אשר יהווה גשר בין המדינות.

במסגרת הפרויקט התבקשו מוזיקאים שונים להקליט אינטרפטציות משלהם לשיר, כשבין האמנים המשתתפים היו יוסי סאסי וה Oriental Rock Band שהקליטו גרסה מטאלית עם פרידמן – שבחר להקליט את הסולו שלו עם הליין המלודי של ההמנון הישראלי – "התקווה".

רוזנס מסביר את הבחירה בשיר
"גרסת המקור הישנה לא רק מוכרת לכל ישראלי- אלא גם אהובה מאוד על כל אזרחי יפן, וזאת עוד משנות ה50, כאשר השיר בגרסתו המקורית "יובא" ליפן על מנת ללמד את תלמידי בתי הספר את ריקוד העם המוכר. השיר נלקח כשיר הנושא של סדרה חינוכית פופולארית מאוד, ועד היום נחשב להיט ומופיע לא רק כשיר עם אלא גם מאוזכר בסרטים, באנימצית מנגה וכריקוד עם פופולארי בטקסים ובבתי ספר. מצחיק הוא שרוב היפנים לא מודעים בכלל לעובדה שהשיר עברי במקור, ולרוב הם אף לא מאמינים לכך.."

את העטיפה לסינגל ציירה האמנית Liza Murashkovsky שציירה אותה תוך שימוש במכחול יפני מסורתי.

הפרויקט הושק רשמית ביום שני האחרון והושמע לראשונה בתחנת הרדיו היפנית המצליחה ביותר במדינה.