לפני העדכונים האחרונים, נראה כי Bill Ward, מתופפה המקורית של להקת המטאל האגדית Black Sabbath, לא יהיה חלק מהאיחוד המדובר והאלבום החדש של הלהקה, ככל הנראה עקב סכסוך משפטי/כלכלי בין הצדדים.

ע"פ הודעה שפרסם Ward באתר האינטרנט שלו: "ברגע זה הייתי רוצה מאד להמשיך עם האלבום וסיבוב ההופעות עם Black Sabbath, אבל אני לא אוכל להמשיך עד שיוצג לי חוזה שעליו ניתן לחתום, חוזה שישקף בכבוד את היחס אלי כאחד מחבריה המקוריים של הלהקה. בשנה שעברה עבדתי בחריצות לצד Tony, Ozzy ו Geezer על בסיס של אמון, וגם ב 11.11.11, שוב על בסיס של אמון – השתתפתי במסיבת העיתונאים בלוס אנג'לס, לפני כמה ימים – אחרי כמעט שנה של מו"מ על חוזה, הוצג לי עוד חוזה שאינו ראוי לחתימה. רק אומר שזה הציב אותי באיזו עמדה של המתנה, אני ארוז ומוכן לעזוב את ארה"ב לטובת אנגליה, ואני מוכן לנגן באלבום ובהחלט רוצה את סיבוב ההופעות. מאז החדשות על מחלתו של Tony אני מבין שהלהקה עברה לאנגליה להקלטה, וביליתי כל יום שעבר בלהתכונן לעבור לשם. זו חתיכת משימה, וגם ניסיתי לברר מה יקרה בהקלטות שיקרו שם. הבנתי שאני מקבל "כתף קרה" (ולא בפעם הראשונה) מכיוון שהרגשתי דחוי, הניחוש שלי הוא שנכון להיום לא יהיה לי מושג מה צפוי לקרות אלא אם אחתום על החוזה הלא ראוי לחתימה הזה.
אני במקום מסריח ובודד בגלל שכמה שאני רוצה להשתתף, אני חייב לעמוד על זה שלא אחתום כמו שזה. אם אחתום על החוזה הקיים אני מאבד את הזכויות שלי, את הכבוד שלי ואת הערך כמוזיקאי רוק. אני מאמין בחופש דיבור, גדלתי בלהקת הארד רוק/מטאל, ייצגנו משהו אז, וניגנו מהלב בכנות וביושר. אתה תומך באותה גישה, שרחוקה מהמחלה המסחרית..

אם יחליפו אותי, אני חייב לעמוד מולכם – מעריצים יקרים. אני מקווה שלא תראו אותי כאחראי לכשלון של ההרכב המקורי של הלהקה כפי שפורסם, בלי להטיל אשמה אני אומר שוב שהנאמנות שלי ללהקה עדיין קיימת. אז הנה אני, האמת לפניכם, אני מוכן להכול אם אקבל חוזה שראוי לחתימה, אני לא רוצה לאכזב אף אחד, במיוחד את מעריצי הלהקה, אתם יודעים שאני אוהב אתכפ, זה יהיה יום עצוב לרוק אם המצב הנוכחי יפול קורבן לרצונות של כמה בודדים. העמדה שלי לא מונעת מחמדנות, אני לא מחכה לנתח גדול מהכסף, זו לא איזו סחיטה. אני רוצה שזה יהיה משהו שיזהה את התרומה שלי ללהקה, כולל לאיחודים שקרו לפני 14 שנה. לאחר סיבוב ההופעות האחרון הבטחת לעצמי שלא אחתום שוב על חוזה לא הגיוני, אני רוצה חוזה שמראה כבוד לי ולמשפחתי, חוזה שיכבד את כל מה שהבאתי עבור מעריצי הלהקה מההתחלה."

בתגובה למכתב פרסמה להקה את ההצהרה הבאה: "התעצבנו לשמוע דרך Facebook ש Bill סירב באופן פומבי להשתתף בתוכניות של הלהקה. אין לנו ברירה אלא להקליט בלעדיו למרות שהדלת תמיד פתוחה עבורו. אנחנו עדיין באנגליה עם Tony, כותבים ומקליטים את האלבום החדש. נראה אתכם בפסטיבל Download!"