אמש פרסם Mike Portnoy הודעה זועמת על היחס שקיבל בבית חולים בבריטניה כשניגש לחדר המיון לפני הופעה שלו עם Neal Morse, ושם לטענתו זכה להתעלמות גורפת ולבסוף עזב מבלי שקיבל טיפול כדי לא לבטל את ההופעה המתוכננת.

לאחר שספג תגובות רבות המבקרות אותו ואת הפוסט שהעלה – העלה פוסט תגובה:

"אני רוצה להתנצל בפני מי שנעלב מהפוסט שלי אתמול. זו לא הייתה התקפה אישית על מערכת הבריאות של אנגליה באופן כללי (שעליה אני לא יודע כלום). אתמול הייתי הכי חולה שאי פעם הייתי בחיי, החובשים שהגיעו לראות אותי לפני ההופעה החליטו לקחת אותי לחדר מיון, רק שאז נגמר הדלק לאמבולנס שבו הסיעו אותי ובסוף נלקחתי למיון על ידי מעריץ חביב מאד שהציע לעזור. ניל ואני חיכינו בחדר המיון בסבלנות ללא שום סימן מהצוות מתי יראה אותי רופא. לא ציפיתי ליחס מיוחד ולא רציתי להדחף לפני מישהו בתור (כמו שהאשימו אותי בטעות), רק רציתי לקבל איזה שהן תשובות מכיוון שהשעון ספר לאחור עד ההופעה המתוכננת.
ב 7:45 נאלצתי להגיע להחלטה לבטל את ההופעה, או לעזוב מבלי שיראה אותי רופא כדי להספיק להגיע להופעה, לא רציתי לאכזב את המעריצים והחלטתי להמשיך עם ההופעה. ביצעתי אותה כשאני במצב הפיזי הכי גרוע שהייתי בחיי.
אני בטוח שאתם יכולים להבין כמה מייאש הייתה החוויה ואני עשיתי שטות וכתבתי עליה במדיה חברתית, אני נדהם ונגעל מכמה חצופות היו חלק מהתגובות שנכתבו כאן, באמת – פי 10 יותר נוראיות מהפוסט שלי, עצוב לראות כל כך הרבה שנאה. אבל לא נורא, אני אתגבר על זה – בכל מקרה לא התכוונתי לכזו שערורייה.

תודה לכל מי שאיכפת לו ושלח לי איחולי החלמה וברכות, האנרגיה החיובית תעזור לי להחלים. בכל מקרה אני זוחל בחזרה למיטה של באוטובוס ההסעות שלנו, מתנתק מהאינטרנט מנסה להחלים. רציתי להתייחס לנושא ולהסביר מה קרה ולהתנצל לאלו שנעלבו מזה."