יוהאן הייג, סולן להקת Amon Amarth פרסם לאחרונה ציוץ בו אמר שהוא מחרים את חברת UFC – המקדמת את ספורט ה MMA, עקב כך שהחברה ובעליה Dana White ממשיכים לאפשר ללוחמי UFC מרוסיה להלחם בקרבות שהיא מפיקה, וקרא לו להפסיק את השתתפותם "כל עוד ילדים ממשיכים למות באוקראינה".

מאוחר יותר השבוע פרסם הייג הבהרה מעמיקה יותר לדעתו: "אני אוהב UFC, אין לי כלום חוץ מכבוד והערצה לספורטאים שם, אבל מה שקורה כרגע באוקראינה זו טרגדיה, זו המלחמה הכי גדולה שראינו באירופה מאז מלחמת העולם השנייה. לפני שבועיים פוטין תקף את המדינה ללא התגרות, מדינה דמוקרטית ועצמאית, והוא יצר את המשבר ההומניטרי הגדול ביותר בעידן המודרני, 1.5 מיליון פליטים עד עכשיו. הצבא שלו מבצע פשעי מלחמה, מפציץ אזורי מגורים, בתי חולים ויורה גם על אזרחים המנסים לברוח, למעלה מ 30 ילדים נהרגו בינתיים ו 70 נפצעו. פוטין הפר הסכמי הפסקת אש, בעצם פיצה אנשים מחוץ למקלטים רק כדי לפגוע בהם באש ארטילריה.

האם אני כועס ומיואש? כן. המלחמה הזו לא משפיעה רק על אוקראינה, פוטין איים לפלוש לפינלנד ושבדיה, הוא מאיים על כל אירופה. אוקראינה לא תוכל לייצא חיטה ויבול במהלך הפלישה, מה שיגרום נזק גם למדינת במזרח התיכון ובאפריקה שמסתמכות על המזון שמגיע מהאזור ההוא…
זה הוגן להחרים ספורטאים רוסים? אני חושב שכן. זה לא שאני רוצה לפגוע בהם אישית, אבל אין פה קרקע ביניים. יש להם השפעה, אם הם לא מתבטאים נגד המלחמה, למה שיתחמקו מהסנקציות כשאנשים ברוסיה מסתכנים במאסר או גרוע מכך כדי למחות על המצב?

אתם לא חייבים להסכים איתי, אני לא מצפה מכולם שיסכימו, אבל לדעתי העולם חייב לשים מספיק לחץ על פוטין כדי שהוא יסיים המלחמה"