בראיון שפורסם לאחרונה עם ריצ'י בלקמור, גיטריסט להקת Rainbow ויוצא להקת Deep Purple – שנערך בשנת 1993 בשעה ש Deep Purple גייסו את סטריאני ואת סטיב מורס לסירוגין כנגני הגיטרה של הלהקה, התייחס בלקמור בזלזול אל נגינתו של סטריאני:

"הוא נגן מבריק, כמעט מבריק מידי, וזה מה שמדאיג אותי. אבל הוא לא באמת מחפש את התווים, ולא מנגן תו לא נכון, אם אתה תמיד מנגן מדויק ובכל התווים הנכונים, יש שם משהו לא בסדר – אתה לא מחפש, אתה לא מתאמץ להגיע לשום דבר. יש אנשים שאוהבים את המוזיקה ה "מוחית" הזאת, הטכניקה הזאת, ויש אנשים שאוהבים טכניקה יותר רגשית.

הסרטון הועלה לאחרונה לערוץ היו טיוב של בלקמור, ונראה כי סטריאני, שהוא בעצמו מעריץ של בלקמור – נפגע מהדברים: "זה מבאס כשמישהו שאתה מעריץ אותו אומר עליך דבר שלישי, זה תמיד פוגע, אני לא יכול להגיד שלא. ביקרו אותי בעבר משני הצדדים על עברות הפוכות – ואני לא ממש מבין את זה רוב הזמן. בדרך כלל ביקורות כזו מגיעה ממי שמרגיש שאני קורא עליו תיגר והוא מרגיש צורך להתגונן, אז אני מבין למה הוא יהיה חייב להגיד משהו שלישי. אני חייב לצחוק לגבי זה, בגלל שאני לא כזה בעצמי, אני מנסה לראות את הצד החיובי במוזיקאים אחרים ולהתרכז בזה במקום.