ג'ימס לומנזו, בסיסט Megadeth ו Black Label Society לשעבר, התייחס לאחרונה בראיון לדברים שאמר Daniel EK, מנכ"ל שירות המוזיקה ספוטיפי לאחרונה – על כך שמוזיקאים צריכים להוציא יותר מוזיקה ובתדירות גבוהה יותר אם הם רוצים להתפרנס כיום ממוזיקה.
לומנזו, כמו מוזיקאי רוק ומטאל רבים אחרים, זועם על הדברים: "שיזד**ן! אלוהים, אם יכניסו אותו לחדר אם כמה מאיתנו.. הוא לא יהיה מרוצה מזה. הוא חזיר, הוא צריך להיותב כלא עם ברני מיידוף. הוא גונב מכולנו, ואתה יודע מה? אין לזה כרגע פתרון.
אני יודע שכולם נהנים מהנוחות של MP3, אבל פעם הייתה לנו האפשרות לשבת חודשים, פאילו שנים, כדי לעשות אלבום שהוא חתיכת אמנות שתישאר עם אמנים לנצח. היום אתה מתפלא למה מוזיקה הופכת להיות כזאת חד פעמית, זה חלק מהתודעה שמוזיקה כאילו.. רגעית.
כשאני גדלתי אלבום היה חלק מהחיים שלנו חודש שלם, ואז הוא היה מלווה אותנו לכל החיים. המודל הכלכלי הזה שלהם ספוטיפי מרמה את האנשים ולוקח להם את החוויה הזו, זה מעביר האנשים רחוק מהחלק האומנותי של המוזיקה, ולצערי שם אנחנו נתקעים.
אתה לא יכול למרוד נגד זה – הטעם הפופולרי כנראה מוביל לשם, וזה בסדר, אבל להקצין את זה באמצעות חמדנות – אני לא חושב שזו איזו מטרה נעלה, אלא אם כן אתה אדם חמדן"

בחודש שעבר ספוטיפי פרסמו נתונים המציגים רווחים של 2.2 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, עלייה של 13 אחוז מהנתונים של השנה שלפני.