חברת ההפקות פרוגסטייג', ישירות מההופעה המצליחה שהפיקה של להקת Textures ההולנדית, הודיעה כי לאחר מספר שינויים ועיכובים נראה כי אירוע הפולקפסט השנתי של החברה התגבש לכדי מה החברה מתארת כ "ליין אפ הכי טוב של פולקפסט שערכה מאז ומעולם".

להלן ההודעה הרשמית:

"אנחנו שמחים להודיע כי לאחר לא מעט דם, יזע ודמעות הצלחנו לסגור את מה שמסתמן כפולק-פסט הטוב ביותר שלנו עד היום.

לאחר שסיפקנו לקהל הפרוג וה Djent את הופעתה של Textures, הופעה שתוארה כאחת מאלו עם הסאונד הכי טוב שנשמע באיזו שהיא הופעת מטאל שנערכה בארץ – ולקראת סולד-אאוט אדיר של אנימלס אז לידרס עוד שבועיים, הפכנו עולמות כדי ליצור פולקפסט מטורף.

קהל הפולק הוא מהנאמנים והתומכים שיש בסצנת המטאל בישראל, והחלטנו שם כבר אנחנו מעלים אירוע לאחר ששני ההרכבים שתוכננו לאירוע הקודם לא יכלו להשתתף: אלה חייבות להיות שתי להקות אדירות של ממש.

אז הנה – פולק פסט ישראל III:

Ensiferum:
להקת הפולק הפינית, מהגדולות והמצליחות שהנפיק הז'אנר, להקה שלפני 6 שנים עשתה סולד-אאוט במועדון הבארבי, ובכל סקר קהל שנעשה לקהל הפולק נבחרה למקום הראשון כזו שהקהל היה רוצה שתחזור לישראל.

Metsatoll:
להקת הפולק מטאל האסטונית, שיוצרת פולק מטאל המבוסס על כלים אסטונים מסורתיים ושרה בשפה האסטונית שירים המבוססים בעיקר על ההיסטוריה והמלחמות של מולדתם אסטוניה.

מכיוון שהעלות של שתי הלהקות גבוהה ועלויות קיום האירוע גבוהות משמעותית מזה המקורי, המחיר הנוכחי שהוא 259 שקלים הוא מחיר המוקדמות – וימכרו סה"כ 100 כרטיסים ראשונים במחיר הנ"ל.
לאחר שאלה יאזלו ימכרו ימכרו הנותרים ב 289 שקלים.

אז קדימה, הפולק ממשיך לצעוד!"