בראיון שנתן לאחרונה ג'ון פטרוצ'י, גיטריסט להקת Dream Theater, הוא התייחס שוב להשוואות הבלתי נגמרות בין מתופף הלהקה המקורי מייק פורטנוי לזה הנוכחי – מייק מאנגיני, וגם להאשמות שנגינתו של מאנגיני חסרת "Feel" לעומת זאת של פורטנוי:

"אני עדיין לא מצליח לעכל את המחשבה הזו – להיות האדם שמנגן עם מייק מאנגיני. אני מבין שקשה להיות מעריץ של הלהקה שבה יש שינוי בהרכב וזה משבש את עולמך, אני מבין את זה, אני בעצמי מעריץ של להקות שבהן זה קרה. אבל הקונספט הזה שכאילו למייק מאנגיני אין Feel? זה הורג אותי, בגלל שהבן אדם פשוט בלתי יאומן, הוא אחד מהמתופפים הכי מוכשרים שאי פעם יצא לי לנגן איתם, אפשר לזרוק כל מיני סגנונות נגינה, והוא יודע לנגן את כולם בצורה מושלמת – החל ממטאל לרוק, למוזיקה לטינית ועד ג'אז וסווינג ושאפל, הוא פשוט מוזיקאי מפלצתי, מפלצתי.

תמיד יעשו השוואות, אנשים נתקפים בנוסטלגיה לגבי חברי להקה, ויגידו דברים כאלה ואחרים לגבי חברים לשעבר, וזה בסדר, אבל כשאנשים אומרים דברים מגוחכים כמו זה בא לי לעשות כמו הומר סימפסון לבארט ולחנוק אותם דרך המחשב: "אתם עושים ממני צחוק? יש לכם מושג מה אתם אומרים?", הבחור הוא מכונת Feel, הוא מפלצת Feel."

כזכור, אלבומה החדש של הלהקה – Distance Over Time, צפוי לצאת ב 22 לפברואר בחברת התקליטים Inside Out.