חברת פרוגסטייג' הודיעה כי ב 13-14-15 לאוקטובר השנה יתקיים במתחם חוף ירדן-כנרת סמוך לטבריה פסטיבל פרוג-מטאל בין לאומי בהשתתפות 5 אמנים מחו"ל, ואמנים ישראלים – ששמותיהם יתפרסמו בהמשך.

ההודעה המלאה:

"4 שנים עברו מאז שעשינו את הבלתי יאומן וערכנו את פסטיבל הפרוג הראשון של ישראל.
ניסינו פעם אחת בעבר לחזור על ההישג, אבל הליין אפ והמיקום לא עבדו. מאז הבאנו לא מעט פרוג, הבאנו את ריק וויקמן, הבאנו את רנסאנס, הבאנו את ניל מורס, את לפרוס, הבאנו את הייקן. קהל הפרוג-מטאל במשך השנים האלה הוכיח את עצמו פעם אחר פעם, ככזה שלא רק מדבר, אלא קונה כרטיסים, מגיע להופעות – ונותן לאמנים פה כמה מההופעות הטובות ביותר שהיו להם מכל מקום בעולם.

אבל החלום הגדול היה ונשאר לעשות עוד פעם פסטיבל Open Air, עם ים, שמש – ופרוג.

אז עכשיו זה קורה שוב.

אחרי חצי שנה של בישולים, משא ומתן, סגירת קצוות, בדיקת כל הנקודות באופן פרטני ודקדקני מעבר לכל מה שעשינו אי פעם – יוצאים לדרך.

פסטיבל פרוגסטייג' 2016. זה קורה.

זה יקרה במתחם חוף ירדן-כנרת, סמוך לטבריה, 3 ימים של פרוג משובח, מהארץ ומחו"ל, שוק פרוג הגדול ביותר שראתה המדינה, דוכני מזון ושתיה, מתחם קמפינג במקום – וחוף צמוד וחינמי.

ביומים הראשונים יתקימו הופעות של ההרכבים המקומיים והזרים, ובשבת יתקיימו במקום כיתות אומן להם ימכרו האמנים כרטיסים ישירות למעריצים.

מי יופיע?

Haken
שחוזרים לארץ לאחר הופעת סולד-אאוט מטורפת, הפעם בהופעה מיוחדת שתוקדש כולה לשני האלבומים – Visions ו The Mountain, עם קצת חומרים מוקדמים יותר גם.

Circus Maximus
ענקי הפרוג הנורווגי שמגיעים לארץ לאחר כמה שנים טובות של רצון טוב משני הצדדים שסוף סוף הבשיל להופעה.

Andromeda
להקת הפרוג השבדית המשובחת נהנתה פה ב 2012, וגם השאירה לא מעט מעריצים שחיכו לשובה. אז עכשיו זה קורה.

DGM
הרכב הפרוג-מטאל האיטלקי הזה השאיר עלינו רושם עז כבר כמה שנים, עם הפרוג הכבד והמלודי שלו שמזכיר לעיתים קרובות את המוזיקה של Symphony X, הם רק חיכו להזדמנות להופיע כאן לראשונה.

Special Providence
הרכב הפרוג הההונגרי הזה שמשלב פרוג עם פיוז'ן וג'אז חורש בימים אלו את אירופה, וכבר חימם מספר פעמים את הייקן בעבר. תתכוננו להדהם מיכולת הנגינה והכתיבה המרשימה של הח'ברה הצעירים האלה.

הרכבים ישראלים נוספים – יפורסמו בהמשך.

מה סדר היום שלנו?

יום חמישי
13.10.2016
שעות אחה"צ: הגעה והתמקמות במתחם הפסטיבל

18:00 – 21:00 פרוג-מרקט
19:00 הופעות מקומיות
22:00 : Special Providence
23:00 : Haken

יום שישי
14.10.2016

10:00- 12:00 פרוג מרקט
14:00-17:00 הופעות מקומיות
20:00 DGM
21:00 Andromeda
23:00 Circus Maximus

שבת:
כיתות אמן והופעות מקומיות אקוסטיות.

בהתאם לתכולת המתחם ימכרו לפסטיבל 900 כרטיסים בלבד.
100 הראשונים ימכרו במחיר מוזל של 447 ₪ בלבד, כשלאחר שאלה יאזלו יעלה מחיר השאר ל 547 עד שיאזלו.

זהו. אנחנו מתכוונים כאן להגשים חלום שלנו, אנחנו מקווים שקהל הפרוג-מטאל בארץ יקח חלק מזה, ועל הדרך אולי יגשים חלומות משל עצמו."