חברת ההפקה Progstage הודיעה רשמית כי פסטיבל Progstage 2013 מבוטל, ופרסמה הודעה מפורטת לגבי הביטול:

"טוב, חיכינו חיכינו, ואין ברירה אלא להודיע רשמית:

פסטיבל Progstage מבוטל.

והנה ההסבר המלא ישירות מפטריק לוסינסקי – הבעלים של Progstage:

"אחת הסיבות ש Progstage קמה היא בגלל החלום שלי – לעשות פסטיבל פרוג ומטאל, Open-Air, מהסוג שלא נראה בישראל, שיתן פה משהו לקהל הפרוג מטאל שאני חלק ממנו – משהו שלא היה לו מעולם.

אז שנה שעברה הלכתי על זה בדרך היחידה שאני יודע:
עם כל הכוח.
השקענו למעלה מ 200 אלף שקל בפסטיבל, הבאנו כמה הרכבים מאד מוכרים – וכמה פחות מוכרים שרצינו להציג לקהל הישראלי.
הגיעו אנשים, היה מעולה, כולם נהנו. אבל אנחנו הפסדנו שם קרוב ל 100 אלף ש"ח.

השנה – למרות כל הקולות בתוך Progstage שאמרו לי שזה פשוט לא כדאי – ניסיתי שוב. גיבשנו פה ליין אפ, תחשבנו עלויות – ולמרות העלות הגבוהה של המיקום, הסאונד, הבימה, התאורה והלהקות – הצלחנו להגיע למחיר שמכסה את העלויות ואם מספיק אנשיו היו קונים כרטיס – גם היה הופך בשלב מסויים לריווחי.

אחרי לא מעט בלגנים שקשורים דווקא להרכבים המשתתפים – נאלצנו לבטל את הפסטיבל בדוגל. ומאז עבדנו בטירוף כדי לעשות את זה בימית 2000. שינינו קצת את הליין אפ, הוספנו את Evergrey, להקה לא זולה אבל כזו שאנחנו אוהבים מאד, ובמקום Bumblefoot, שהבאנו להופעה כדי לא לאכזב את הקהל שלו כאן, הבאנו את Secret Sphere – גם לא הרכב מוכר, אבל מצויין.

היינו בדיונים עם כמה הרכבים מוכרים אחרים כהרכב רביעי – אבל כבר רוב התגובות שקיבלנו הוא ש 400 ש"ח זה יקר. מדובר ביום שלם, בפארק מים מקורה, 8 הרכבים ישראלים, ו 3 מחו"ל, וזה בעלות ממוצעות של להקה וחצי מחו"ל – אבל ככל הנראה סכום של 400 ש"ח הוא גבוה לקהל הישראלי.

אז הורדנו את המחיר, זה יצר מצב מסוכן שבו אנחנו צריכים למכור הרבה מאד כרטיסים כדי לא להפסיד -אבל האמנו שבמחיר סביר, ועם כל כך הרבה מוזיקה טובה ביום שלם של הופעות – הקהל יזנק על זה.

זה לא קרה. מאז שהודענו על הפסטיבל המשודרג לא רק שלא מכרנו כרטיסים – אלא קיבלנו ביטולים והחזרנו כסף ליותר מ 100 רוכשים לפסטיבל המקורי.

העובדות מדברות בעד עצמן – נכון להיום לא נמכרו כרטיסים – ורוב הכרטיסים שנקנו כבר הוחזרו.
נותרו רק 50 קוני כרטיסים שטרם ביטלו וקיבלו את כספם בחזרה.

אולי הקרבה להופעה של סטיבן ווילסון, אולי הלהקות המשתתפות פשוט לא אטרקטיביות מספיק, ואולי גם המחיר המוזל היה גבוה מידי: אבל זה לא הולך.

ולכן, כמה שאני מאוכזב מזה: אני חייב לבטל את הפסטיבל.
הפקות פולק, הבי מטאל, ו Thrash מוכרות מצויין, ואולי גם הפקות פרוג קטנות וזולות יותר – אבל נכון לעכשיו פסטיבל Progstage יורד מהפרק. זה פשוט לא שווה את כל עבודת הפרך ואובדן שעות השינה שלנו.

החזרת הכרטיסים תתחיל השבוע – ותמשך ב 14 יום הקרובים. כל מי שקנה כרטיס – יקבל עד כספו בחזרה עד השקל האחרון. אנחנו לא נדפוק את מי שהוא אוהב מוזיקה נאמן שרכש כרטיסים להפקה הזו ממיטב כספו. כתוצאה מנסיבות טכניות שקשורות ב Paypal זה ימשך בהדרגה בשבועיים הקרובים. אבל אין מה לדאוג.

אנחנו נמשיך עם Destruction – שכבר עכשיו מוכר מעולה, עם Iced Earth שכבר מכרו למעלה מרבע הכרטיסים להופעה, וה Folkfest השני שכבר מכר את כל הכרטיסים המוזלים.

ובכל מקרה – תודה למי שקנה ותמך. גם אם בסוף זה לא הלך כמו שרצינו…
יש לנו עוד כמה הפתעות אדירות לקהל הפרוג והמטאל בישראל, כאלה שיעיפו לאנשים פה את הראש מהמקום – ואני מודה לכל מי שקונה, תומך ועוזר.

תודה, פטריק."