חברת ההפקות Progstage הודיעה על קיומו של פסטיבל Progstage 2013, שבפעם השנייה ברציפות יתקיים בחוף דוגל שבכנרת, במתחם הלונה-גל.

בפסטיבל יופיעו 3 אמנים בין לאומיים: להקת הפרוג מטאל הנורווגית Circus Maximus, להקת הפרוג מטאל הבריטית Haken, והגיטריסט והמוזיקאי האמריקאי Ron "Bumblefoot" Thal, המוכר גם מקריירת סולו ענפה וכגיטריסט של Guns N' Roses ב 7 השנים האחרונות.

ההודעה המלאה:

"השנה, בפעם השנייה – יתקיים פסטיבל הפרוג והמטאל ProgStage 2013 בחוף דוגל בפארק הלונה-גל שבכנרת
בשנה שעברה הופיעו בפסטיבל ארבע להקות פרוג מטאל אירופאיות מהטובות בעולם, ולמעלה מ-10 הרכבי פרוג ופרוג מטאל מישראל, מול קהל של אלפי ישראלים חובבי הסגנון.
ההצלחה והתגובות הצביעו על כך שיש קהל, ויש רצון בהפיכת הפסטיבל לפסטיבל מוזיקה ישראלי קבוע, שיתקיים מידי שנה עם סיום הקיץ.

השנה, במהלך ה-11 ו-12 לאוקטובר, חוזר הפסטיבל – עם ליין-אפ של כמה מלהקות הפרוג והמטאל הטובות בעולם, ועם מבחר של כמה מהלהקות הישראליות הטובות ביותר שפועלות כיום בארץ.

מלבד הצפייה בהופעות יוכלו הצופים לישון במתחם הקמפינג במקום, לרכוש אוכל ושתייה במבחר דוכנים, לרכוש מרצ'נדייז, דיסקים ותקליטים במסגרת מיוזיק מרקט שיוקם במתחם, להשתמש בכל מתקני הלונה-גל שיעמדו לרשותם ללא חיוב נוסף, לבלות בחוף הצמוד למתחם, וביום השני לפסטיבל להשתתף במבחר כיתות אמן שיתנו האמנים המופיעים באווירה אינטימית ייחודית.

הלהקות מחו"ל:
Haken

הרכב פרוג מטאל בריטי צעיר, שנחשב כיום לאחד ההרכבים האיכותיים והגדולים בז'אנר בעולם. ההרכב שיחרר עם היום שלושה אלבומי אולפן, האחרון שבהם – The Mountain, יוצא בימים הקרובים וכבר זכה לתשבוחות מעיתונות המוזיקה העולמית.

Circus Maximus
מפלצת הפרוג מנורבגיה,הלהקה פרצה לתודעת המאזין הפרוגרסיבי עם אלבום הבכורה שלהם ב- 2005 ויצרו הייפ מטורף שנמשך עד היום, הם כבשו את כל במות פסטיבלי הProgPower והמשיכו את רצף האלבומים המצוינים שהוציאו גם עם אלבומם האחרון Nine ב 2012.

Ron "Bumblefoot" Thal
אשף הגיטרה המהפנט מארה"ב, הוא מפיק מוסיקלי, מלחין טלוויזיה מפורסם אך הוא מוכר לרוב האנשים בתור נגן הגיטרה הקבוע של Guns & Roses מאז 2008, הוציא אינספור אלבומי סולו וירטואוזיים בהם אירח בין השאר את דווין טאונסנד וג'יימס מרפי ורבים אחרים.
הוא ניגן עם Lita Ford, Freak Kitchen,Jordan Rudess

הלהקות הישראליות המשתתפות:
Eatliz
Yossi Sassi
Distorted Harmony
Desert
No Reflection
Key of the Moment
Behind the Sun
מקהלת הנערות של לאב ביץ'

100 הכרטיסים הראשונים לשני ימי הפסטיבל ימכרו במחיר מוזל מיוחד של 359 ₪ בלבד – בטאב הכרטיסים בעמוד הפייסבוק של ProgStage Festival

כשלאחר שאלה יאזלו יעלה המחיר למחיר המלא של 409 ₪ לכל שאר הכרטיסים לפסטיבל.