בראיון שנתן Mikael Akerfeldt למגזין Decibel, סיפר האחרון פרטים על האלבום החדש המתגבש של Opeth, דברים שרומזים על כיוון שנמצא בין Heritage, אלבומה האחרון של הלהקה, ל Storm Corrosion – הפרויקט המשותף לו ול Steven Wilson וצפוי לכלול גם עיבודים סימפונים:

"יש לנו בערך 6 שירים מוכנים ועוד 2,3 שרק התחלנו לעבוד עליהם, ועוד מיליון רעיונות שעדיין לא עיבדתי. חלק מהשירים פשוטים ומופשטים, וחלקם אפים באמת. עסקים כרגיל, בתקווה שזה עם מוזיקה לא רגילה.
חלק מהשירים אפשר לעשת בקלות עם צלילים של סינתים או אפקטים, אבל ההקלטה של האלבום Storm Corrosion גרמה לי להבין שיש הבדל עצום בין מה שאפשר לעשות עם הדבר האמיתי. אני סוג של יומרני בכתיבה שלי ולפעמים אני מעדיף ללכת עד הסוף. אני חושב שזה הזמן ללכת בגדול על הקטע של כלי המיתר וכו', אני מקווה שזה לא יהיה בלגן."

לגבי שיר מסוים הוא מרחיב: "זה ג'אם שעליתי עליו בסיבוב ההופעות עם Ghost ו Mastodon שעשינו במהלך סאונדצ'ק, אחרי כמה ימים שמענו אנשים הולכים במסדרון ומזמזמים את זה. זה להיט! זה סוג של דופק-ראש לא מתון במיוחד בסגנון של להקת Goblin. כדי להמנע מחוסר הבנות השיר נקרא Goblin. הריף עובר באמצע השיר ומגיע לסוג של פרוג רוק פיוז'ן בסגנון של Mahavishnu Orchestra או ELP."