חברת ההפקות הוותיקה רייבן מטאל הודיעה על הגעת להקת המטאל הנורבגית In The Woods לישראל, עם חימום של הרכב הניאו פולק ROME, להופעה משותפת שתתקיים ב 24 ליוני במועדון האזור בתל אביב.
להופעות ימכרו 300 כרטיסים בלבד, כש 100 הראשונים ימכרו במחיר מוזל מיוחד.

"לראשונה מגיע ההרכב הנורבגי In The Woods להופעה בתל אביב, עם צאת האלבום החדש Diversum במופע המציג את כל רפרטואר הלהקה – מופע פותח: ROME

ההרכב הנורבגי In The Woods יצר עניין מיד עם צאת הדמו הראשון Isle Of Men בשנת 1993, הלהקה שהוקמה ב 1992 בנורבגיה תחת השם Green Carnation התפצלה שנה מאוחר יותר ל 2 להקות שונות כשהבסיסט Terje Vik Schei (a.k.a. Tchort), עזב כדי להצטרף ב 1994 ל Emperor והופיע באלבום המופת In The Nightside Eclipse.

בשנת 1995 שחררה In The Woods את אלבום הבכורה Heart Of The Ages והכתה בהלם את עולם המטאל, האלבום הציג בלאק/דום מטאל אוונגרדי, אווירתי ומקורי.

האלבום יצא בלייבל הבריטי Misanthropy Records שהיה שם דבר בשנות ה 90 בזכות ריליסים שהוציא ל Mayhem, Arcturus ו Katatonia, עולם המטאל חיבק את האלבום שהפך לקאלט עם צאתו והשפיע רבות על גל עצום של להקות וביניהן Agalloch, Opeth, Ulver, Alcest שציינו לא פעם את האלבום ככזה שעיצב את הסאונד שלהם, לא פחות.

למעשה היתה In The Woods מהלהקות הראשונות בעולם המטאל ששילבה יחד שירה מלודית מלאת אווירה עם שירת בלאק מטאל, מגמה שהשפיעה בהמשך על Emperor, Arcturus ועשרות להקות נוספות, האטמוספרה והחיבור לטבע שיצרה In The Woods באלבום הזה מלווים אותה עד היום.

בשנת 1997 יצא אלבומם השני Omnio שלקח את האלמנטים מאלבום הבכורה קדימה, מגמה שהמשיכה ב Strange In Stereo (1999) , עם תחילת המילניום שחררה הלהקה אלבום אוסף כפול בשם Three Times Seven on a Pilgrimage שכלל חומרים שלא שוחררו מעולם וכמו כן גרסאות שלהם לשירי Pink Floyd, Jefferson Airplane ו King Crimson.

16 שנות הפסקה היו מנת חלקו של ההרכב והביאו לציפיה אדירה לחומרים חדשים של ההרכב שחזר לפעול ב 2016 עם האלבום הנפלא Pure, שנתיים לאחר מכן יצא האלבום Cease The Day שנחשב ליצירת מופת בקרב מעריצי הלהקה.
בשנת 2022 שחרר ההרכב האוונגרדי את האלבום החדש Diversum , אלבום הסטודיו השביעי של ההרכב ויצאה להופעות בעולם ובתוכן הופעה ראשונה בישראל.
לאורך כל הדרך שמרה In The Woods על רף איכות גבוה ביותר שבידל אותה והפך אותה ללהקת קאלט מרתקת ומומלצת לכל חובב מוזיקה.

ROME
אחת הלהקות המובילות ב Neofolk האירופאי, סגנונה של ROME נשמע כהכלאה בין Death In June ל New Model Army ולפרקים ניק קייב. כשמאחוריה לא פחות מ 18 אלבומים (!!) מצליחה ROME למגנט אליה הן קהל של ניאופולק, הן קהל של רוק גותי והן קהל של בלאק ודום מטאל, היא מופיעה יחד עם Primordial ו Naglfar מצד אחד, מארחת את Nergal מ Behemoth, עושה טור עם Swallow The Sun ומצד שני מופיעה מול קהל של Death In June, King Dude, New Model Army ו Sol Invictus, ההרכב מצליח לעניין ולאחד קהלים כשעל הכל אחראי הסאונד הייחודי והטקסטים שופעי ההסטוריה והמלחמה, ההקשבה ל ROME היא כמו שיעור מאלף בהיסטוריה האפלה של העולם, ארכיון מרתק במוזיקה נוגעת ומלאת רבדים.