לאחר שלהקתו של Abbath, סולנה לשעבר של להקת הבלאק מטאל האגדית Immortal – ביטלה לאחרונה את שארית סיבוב ההופעות הדרום אמריקאי שלה לאחר שהוא שוב עלה לבימה שיכור, מוטיב שכנראה חזר על עצמו במהלך כל סיבוב ההופעות. יצאה עכשיו הודעה מטעם Abbath (שמו האמיתי Olve Eikemo) כי הוא נאלץ לבטל הופעות נוספות מכיוון שהחליט סוף סוף להכניס עצמו לגמילה מאלכוהול:

"במהלך החיים אנחנו מקבלים את הקלפים שחולקו לנו, לי היה מספיק מזל לקבל את ההזדמנות לחיות את החלום שלי – שהוא לכתוב מוזיקה, להוציא אלבומים ולהופיע בעולם – לנגן מול מעריצים מסביב לעולם. לרוב זו הייתה חוויה נהדרת, אבל היו רגעים שבהם דברים לא הלכו כמו שצריך. ביניהם במהלך סיבוב ההופעות שלנו בדרום אמריקה, בו נאלצנו לבטל הופעות בארגנטינה וברזיל.
זה לא סוד שאני נאבק בהתמכרות, והגעתי למסקנה שזה הזמן להאבק בשד הזה. התחייבתי באופן מלא לתוכנית גמילה שתעזור לי להגמל אחת ולתמיד. אני מרגיש מלא מוטיבציה ונחוש לנצח בקרב הזה. בגלל התוכנית אני חייב לבטל את ההופעות בדצמבר שהיו קבועות ללהקה השנייה שלי – Bombers, אני מתנצל בפני המעריצים שרצו לראות אותנו, אני אפצה אתכם ואנחנו כבר עובדים על הופעות חלופיות.

כרגע אני ממש מחכה כבר לחזור כשאני נקי, חזק וממוקד יותר מאי פעם. ארה"ב ואירופה – ראו הוזהרתן, אנחנו נצוד אתכם כמו סופת רעמים בשנה הבאה, דבר לא יעצור אותנו"