להקת המטאל השבדית/אמריקאית Arch Enemy הודיעה כי תחזור לישראל להופעה אחת שתתקיים ב 29 ליולי 2019 במועדון הרידינג 3 בתל אביב.

ההודעה הרשמית:

"להקת הדת' מטאל השבדית הוותיקה Arch Enemy אישרה כי תחזור לישראל להופעה אחת שתתקיים ב 29 ליולי במועדון הרידינג 3 בתל-אביב.

זו היא הופעתה השניה של הלהקה בישראל, והראשונה שלה עם הסולנית אליסיה גלוז-וויט, כשהראשונה התקיימה בשנת 2012 עם הסולנית הקודמת – אנג'לה גאסו, כיום המנהלת של הלהקה – לצד בעלה, מנהיג הלהקה והגיטריסט המוביל בה מייקל אמוט.

הלהקה הוקמה בשנת 1995 ע"י אמוט, לאחר שעזב את הרכב הדת' מטאל הבריטי Carcass, וזכתה להצלחה מסחרית עם שלושת אלבומיה הראשונים שאופיינו בדת' מטאל מלודי מנוגן היטב. באלבומה הרביעי Wages Of Sin שיצא ב 2002 החליפה הלהקה את סולן הלהקה דאז בסולנית המטאל אנג'לה גסאו, ואיתה הגיעה לשיאי הצלחה חדשים עם שירים שהפכו ללהיטי ענק בז'אנר כגון We Will Rise, Nemesis ו Revolution Begins.

ב 2014 פרשה גסאו מעמדת הסולנית ועברה לניהול הלהקה, ולתפקיד הסולנית גויסה אליסיה גלוז-וויט, יהודיה דוברת עברית, ששרה לפני כן בהרכב המטאל The Agonist וכסולנית אורחת באלבומי להקת Kamelot.

ב 2017 הוסיפה הלהקה כגיטריסט שני את ג'ף לומיס, גיטריסט להקת Nevermore לשעבר ואחד מנגני הגיטרה הטובים ביותר בז'אנר – והוציאה את האלבום Will The Power, אחד המצליחים ביותר ביותר של הלהקה – שכלל להיטי ענק כגון The Eagle Flies Alone ו The World Is Yours. האלבום היה גם הראשון של הלהקה שכלל שירה מלודית נקייה לצד הגראולים של וויט.

200 הכרטיסים הראשונים להופעתה של הלהקה ימכרו במחיר מוזל של 249 ש"ח, כשלאחר שאלה יאזלו יעלה מחיר הנותרים ל 289 ש"ח לכרטיס.