להקת הדת' מטאל ההולנדית האגדית Asphyx אישרה כי תגיע להופעה ראשונה בישראל, שתתקיים ב 27 לאפריל 2019 במועדון הגאגרין בתל אביב.

למופע ימכרו 300 כרטיסים בלבד, כאשר 100 הראשונים מהם במחיר מוזל.

את ההופעה תחמם להקת המטאל הישראלית הוותיקה Lehavoth.

ההודעה הרשמית:

"אגדת הדת` מטאל ההולנדית אספיקס תגיע להופעה אחת בישראל ב 27/4, המופע מוגבל ל 300 רוכשי כרטיסים בלבד ומאה הכרטיסים הראשונים יוצאים כעת למכירה במחיר מוזל. יש מעט להקות שהתיאור "אגדת דת` מטאל " הולם אותם, אספיקס היא ללא ספק אחת מהן, נושאת בגאווה את הדגל כבר משנת 1990 כשמאחוריה שורה של אלבומי מפתח בז`אנר וקריירה שמעולם לא ניסתה לפזול החוצה לעבר המיינסטרים אלא נשארה נאמנה לסאונד ולגישה של הדת' מטאל לאורך כל השנים.

הלהקה הוקמה בהולנד ב 1987, לאחר מספר קלטות דמו (ביניהם הדמו האגדי קראש דה סנוטאף) הצטרף ללהקה בשנת 1990 הסולן הענק מרטין ואן דרונן לאחר שעזב את "פסטילנס" בה היה הסולן באלבום הבכורה, כניסתו ללהקה הביאה להחתמה של אספיקס ב "סנצ`ורי מדיה רקורדס" אלבום הבכורה
The Rack יצא ב 1991 והביא את אספיקס לסיבוב הופעות גדול עם בולט טרואר ו אנטומבד , האלבום התקבל באהבה בקהילת המטאל והדת` מטאל האורגני של הלהקה נפל בטיימינג אדיר עם פריצת הז`אנר בכל העולם (1991).

את המופע תפתח להקת הדת` מטאל המקומית להבות` ששיחררה בשנה שעברה את הדיסק "גריינדר" שלטעמינו הוא פשוט אחד הדברים הטובים ביותר שיצאו מהמטאל הישראלי בשנים האחרונות, להבות` מוכרת היטב לקהל המטאל בישראל עוד מסוף שנות התשעים וזו הזדמנות לחוות את העוצמות של ההרכב הזה על הבמה."