להקת המטאל הגרמנית Blind Guardian הודיעה כי היא עובדת בימים אלו על אלבום קונספט רחב יריעה המשלב תזמורת סימפונית מלאה, שהסיפור לו נכתב ע"י סופר הפנטזיה הגרמני המצליח Markus Heitz.

סולן הלהקה hansi kursch מספר: "Markus הוא אחד מהסופרים האהובים עלי ביותר של פנטזיה אמיתית, נדהמתי מכמה מספריו בשנים האחרונות והשתכנעתי סופית שהוא צריך להיות הבסיס לאלבום החדש בעקבות הספר Gerechter Zorn ("דרך הזעם"), החלק הראשון של הטריולוגיה החדשה שלו "Die Legenden Der Albae" ("אגדות האלבאה").
הדרך שבה הוא מחבר אלמנטים שונים לתוך היקום המבריק שלו הבהירה לי שהחיפוש אחר הסיפור הנכון למוזיקה שלנו הסתיים. למרות שהליך הסיום של שיתוף הפעולה יוצא הדופן הזה ישאיר אותנו עסוקים עד 2013, דברים יהפכו להיות ברורים יותר ככל שנמשיך להחליף רעיונות…למזלי Markus מכיר היטב אותנו ואת המוזיקה שלנו, הוא היה חלק מסצנת הפנטזיה כמעט אותו מספר שנים כמונו, הוא גדל עם המוזיקה שלנו והיה שחקן של משחקי פנטזיה בשנות השמונים והתשעים.
זה כמובן עושה לי את החיים קלים יותר בהחלפת רעיונות ובלהסביר לו מה אנחנו צריכים כדי ליצור את אלבום הקונספט המושלם…אנחנו נעדכן אתכם בהמשך, המסע התחיל."