להקת הפולק מטאל השוויצרית Eluveitie איבדה לאחרונה 3 מחברי הלהקה, זאת לאחר שהלהקה פיטרה את מתופף ההרכב Merlin Sutter, מה שהוביל לעזיבת שנים מחבריו הטובים בהרכב – הגיטריסט Ivo Henzi והסולנית/נגנית הרדי גרדי – Anna Murphy.

בהודעה שפורסמה מטעם הלהקה ומנהיגה chrigel glanzmann נמסר: "בלב כבד אנחנו עוברים עוד שינוי בהרכב. החלטנו להפרד מהמתופף הוותיק Merlin Sutter, ובגלל זה חבריו הטובים בלהקה אנה מרפי ואיבו הנזי החליטו לעזוב איתו.
כל אחד מאיתנו הוא מוזיקאי עם תשוקה למה שהוא עושה, אבל בתוך הלהקה, נראה שיותר הפרענו אחד לשני במקום לגרום להשראה, הלהקה סבלה מכך מזה זמן רב. אז הגענו למצב כאוב שבו העובדות האלו גרמו לכך שבלתי אפשרי להמשיך והחלטנו שחייבים ללכת בדרכים נפרדות. זו החלטה קשה ולא נעשתה בקלות, אלא עם דמעות ולב כואב."

אנה מרפי שיחררה הודעה משל עצמה:
"במשך 10 שנים הלהקה הייתה מרכז חיי, לא רציתי לעזוב, אבל לא נותרה לי ברירה אחרת. קרו דברים, שישארו בינינו, ואני מבקשת שתבינו ותכבדו את זה. אבל אומר שהיו קונפליקטים אישיים קשים בבסיס של זה. לדעתי ניתן היה לפתור אותם באמצעות הפסקה בלהקה אבל ההצעה שלי נדחתה, בנוסף לזה ההחלטות התקבלו בלי לשאול אותי ובלי לתת לי הזדמנות להשתתף בדיון. חשבתי על זה לעומק והגעתי למסקנה שאין לי עתיד עם ההרכב הנוכחי של הלהקה, זו הייתה החלטה קשה, וכזו שעשתה אותי עצובה."

ההרכב ימשיך עם הנגנים שעזבו עד סוף סיבוב ההופעות ב 5 ליוני, ואז ימצאו נגנים חלופיים.