חברת ההפקה הוותיקה Raven הודיעה היום כי הרכב המטאל הפיני Insomnium יגיע להופעה ראשונה בישראל – שתתקיים ב 9.9.2023 במועדון הגאגרין בתל אביב. 200 הכרטיסים הראשונים למופע ימכרו במחיר מוזל מיוחד.

ההודעה המלאה:

"פינלנד ידועה בכל העולם כיצואנית להקות מטאל מהשורה הראשונה, מ Nightwish דרך Children Of Bodom ו Amorphis וכעת השם החם ביותר בעשור האחרון: INSOMNIUM

ההרכב הוקם ב 1997 וב 2002 שיחרר את אלבום הבכורה In the Halls of Awaiting, שנתיים לאחר מכן יצא אלבומם השני Since the Day It All Came Down ובשנת 2009 האלבום השלישי Above the Weeping World, וב 2009 האלבום הרביעי Across the Dark.

לקח ללהקה המוכשרת הזו 4 אלבומים כדי "להתפוצץ", אבל כשזה קרה זה קרה בענק, בשנת 2011 עם המעבר לחברת Century Media Records (Arch Enemy, Orphaned Land, Dark Tranquillity) והאלבום הנפלא One For Sorrow כל קהילת המטאל הרימה מבטה לחבורה הפינית בהערכה גדולה.
במאי 2016 הודיעה הלהקה על אלבומה השביעי Winter's Gate. אלבום קונספט של שיר אחד באורך של 40 דקות המכיל בתוכו את כל האלמנטים היצירתיים של הלהקה, וב ב 2019 יצא אלבומם השמיני Heart Like A Grave.

לישראל מגיעה INSOMNIUM עם צאת אלבומה החדש ועטור השבחים Anno 1696 מתוכו יצא הקליפ ל Godforsaken."