Katatonia חוגגים צאת אלבום הבכורה
להקת המטאל השבדית Katatonia פרסמה לפני מספר שעות פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, שמציין את העובדה כי היום לפני 20 שנה בדיוק יצא אלבום הבכורה של הלהקה – Dance Of December Souls הקלאסי.

Jonas Renkse כותב:

"אחרי הופעה שהייתה לנו נסענו ל Uppsala, אני חושב שזה היה עם הלהקות Immolation ו Massacre. התחלנו לדבר עם בחור שהכרנו בקצרה וששמע את הדמו שלנו. הוא היה נגן בס ואמר שהוא אוהב את המוזיקה שלנו. חשבנו שיש לו גישה טובה אז החלטנו לצרף אותו כנגן הבס החדש שלנו – Guillaume Le Huche. התחלנו לכתוב איתו שירים חדשים, מידי פעם הלכנו לבתי קברות בלילה כדי לקבל את האווירה הנכונה לחומרים שלנו. אלה היו זמנים נהדרים.
החלטנו לגשת ללייבל השבדי No Fashion, הם הוציאו את האלבום הראשון של Marduk וגם החתימו את Dissection ואת Unanimated, ככה שזה הרגיש כמו המקום הנכון. השירים החדשים נטו יותר לדום מטאל ופחות לבלאק ממה שהיה בדמו (תודות להשראה המעולה של Bathory). הקשבנו הרבה ל Paradise Lost אבל גם הקשבנו ללהקה אחרת שיותר מאוחר הייתה חשובה לשלושתנו – Fields Of The Nephilim.

הגיטרות שלהם עם הדליי פשוט העיפה לנו את המוח. גם קיבלנו את ההופעה הראשונה שלנו, שקרתה בדיוק יום לפני שחזרנו לאולפני Gorysound להקליט את אלבום הבכורה. היינו צריכים גיטריסט שני ו Guilliame הכיר מישהו שיכול להתאים.

הוא עשה איתנו כמה חזרות ואני חושב שהוא חשב שהשירים שלנו פשוטים ומשעממים (הוא היה יותר שרדר בגיטרה) אבל הוא הסכים לנגן איתנו בהופעה. כשהגענו למקום כבר הייתי לחוץ באופן מגעיל, Edge Of Sanity היו אמורים להיות הלהקה המרכזית אבל הם לא הגיעו, כך ש Hypocrisy עלו במקום. ניגנה שם גם הלהקה האוסטרית Disharmonic Orchestra ועוד כמה להקות מקומיות – כשאנחנו פותחים.

החלטנו לנגן את Jhva Elohim Meth מההתחלה ועד הסוף. שלושה שירים, ואז לרדת. Andres היה אמור לשיר, כי לא הייתי בטוח אם אני יכול גם לשיר וגם לנגן תופים. בסאונד צ'ק גילנו שהיה לו כבל קצר מאד לגיטרה והוא לא יכול היה לעמוד במרכז הבימה, אז הוא נאלץ לעמוד ממש מימין למגבר שלו. קצת לפני ההופעה הוא הודיעה שהוא יעשה משהו על הבימה – "מופע בימתי" הוא קרא לזה.

לא ידענו מה עומד לקרות. כל זה וגם העובדה שהמקום עשה אותי עצבני ותכננתי כבר להבריז ולקחת את הרכבת בחזרה הביתה. למזלי שכנעו אותי להישאר, ואיזו הופעה זו הייתה! הדבר הראשון שקרה הוא שמייד אחרי ספירת ה "אחת, שתים, שלוש, ארבע" Guillaume דפק את הראש שלו בגיטרה של Andreas, הוא נפל אחורה לרצפה ונאלץ להופיע בישיבה במשך זמן מה. אחרי זה גיטריסט הסשן שלנו לקח מישהו מהקהל, בחור שלבוש כמו כומר – הגיטריסט שלף סכין ו "חתך את הצוואר" של הכומר, הכומר השפריץ דם על כל הקהל.
כשאני מביט על זה לאחור זה היה דבר אדיר לעשות בהופעה ראשונה, אבל כשישבתי שם וניסיתי לתופף בלי שום מושג מה יכול לקרות.. זה קצת בלבל אותי.

כשאנחנו סובלים מטראומה, עלינו על רכבת בחזרה ל Finspang, היינו גאים מאד שהצלחנו, ומלאים אנרגיה לשירים החדשים שרצינו להקליט. התחברנו עם Dan Swano והיו לו תוכניות רציניות לאלבום. ההקלטה עבדה טוב, אבל אז Dan מצא את הסכין הגדולה בתיק הבס של Guillaume. לא ידענו שהיא שם, אבל מצאנו את זה מצחיק ש Dan נבהל ממנה.
אני חושב שהקלטנו את כל האלבום ב 5 ימים, השיר הרזה של הגיטרה הגיע מזה ש Anders חיבר את פדל הדיסטורשן והדליי בסדר הפוך. אבל הטון המוזר הזה בולט בהקלטה ואני אוהב אותו כיום. האלבום Dance Of December Souls נולד, נולד אבל לא שוחרר. היינו צריכים לחכות שנה כדי שהוא יצא, מה שהיה הרבה זמן מדכא לחבורה של בני 18 שבדיוק טיפסו צעד אחד בסולם לכוכבות והצלחה עולמית.."