להקת המטאל הסימפוני Leaves Eyes נמצאת בימים אלו במרכז של סכסוך פנים להקתי שנגמר בעזיבתה/פיטוריה של הסולנית Liv Kristene והחלפתה בסולנית החדשה Elina Siirala.
לא ברור עדיין איך הנושא קשור או מושפע מהעובדה ש Kristine היא אשתו של הסולן הגברי של הלהקה Alex Krull, שהוא גם סולן להקת Atrocity לצד חברי ההרכב האחרים, אך בין השורות ניתן לקרוא כי מדובר בפרידה אישית ומקצועית במקביל.

לאחר שהלהקה הודיעה כי הפרידה הייתה "בנימה חיובית" וב "הסכמת שני הצדדים" שיחררה Kristine הודעה בה נכתב:

"תודה לכל על כך שהזהרתם אותי לגבי פוסטים חדשים שעשה מישהו בלהקה, שנועדו לפגוע בי ולהפוך את המצב שלי אפילו לגרוע יותר משהיה, אין לי מה להסתיר וממה לפחד. מסרו לי לפני קצת יותר משבוע שאני כבר לא מועדפת כסולנית הלהקה להופעות ולהקלטות. שאלתי אם יש לי מחליפה ולא קיבלתי תשובה ברורה. אני לא מאמינה שהתהליך הזה התרחש מאחרי גבי, במקביל לאכזבה ענקית בחיים הפרטיים שלי. כמה ימים לאחר מכן נמסר לי שיש מחליפה, אני חייבת לומר – זה היה זריז מאד.
אני רואה את הלהקה כ "תינוקת" שלי, ואני אתגעגע להופעות האלו, להרגיש את האנרגיה ואת הויקינג פאוור מטאל הזה לצד הקהל."

במקביל, שיחררה הלהקה הודעה מפורטת יותר לגבי המצב:

"מעריצים יקרים, כרגע חזרנו מסוף שבוע נהדר באינדונזיה, Elina הייתה נהדרת ולמרות סופה קשה הופענו בפני 21 אלף איש! אנחנו מבינים שיש מעריצים המאוכזבים מהשינויים בלהקה, אנחנו יודעים של Liv היה צפקיד חשוב בלהקה בעבר, ומבינים שזה מעציב אנשים. זו לא הייתה החלטה קלה לכל המעורבים.
אבל מכיוון שנכתבו כמה דברים לא מכובדים במדיה החברתית אנחנו רוצים לעשות כמה נקודות ברורות יותר:

הלהקה תמיד הייתה להקה, לא פרויקט סולו של Liv, תמיד עבדנו כצוות כש Tosso ו Alex כותבים את המוזיקה ו Liv את המילים. פרויקט הסולו של Liv נקרא Liv Kristine, תמכנו בה בפרויקט הסולו, הכתיבה ובהקלטות וגם בניהול שלה בעבר. ההחלטה לסיים לעבוד איתה התקבלה בהחלטה משותפת, כולל ליב. מתווכח, חבר של ליב ושל אלכס היה בפגישת הלהקה ויכול להעיד שההחלטה סוכמה על כל חברי ההרכב, ליב היתה שמחה מההזדמנות שינוי בעתיד שלה ושמחה שהיא לא צריכה לבלות כל כך הרבה זמן בהופעות. הרעיון להפרד עלה כבר בינואר.
לאלינה לא היה חלק בתהליך או בהחלטה.
גם סיכמנו שנעבור לליב בפרויקט הסולו שלה ולעזור לה להקליט שירי דמו, כמו בעבר.

אנא כבדו את הפרטיות של ליב ואלכס! הודעות ועלבונות פוגעות המצב המשפחתי שלהם ובבן שלהם לאון, הם לא רוצים להפריד את המעריצים – אל תתנו לשמועות ולשנאה הזדמנות!

אנחנו לא יכולים להגיד מעבר לזה כי יש תהליכים חוקיים שנמשכים.
לכל מעריצנו ששם בשביל המוזיקה ולא הרכילות: תנו למוזיקה לדבר!
אנחנו מצפים כבר לחומר החדש שלנו עם אלינה בקרוב מאד!
תוכלו להתעדכן כאן לגבי הקליפ החדש שלנו, מוזיקה, ותאריכי הופעות!"

כמו כן הודיעה הלהקה כי "היא תעלה את הפרוטוקול של פגישת הלהקה עם המתווכח לעמוד הפייסבוק".

פרטים נוספים בהמשך.