בידיעה שפורסמה בתחילת השבוע נמסר כי שני חבריה הוותיקים של להקת Machine Head האמריקאים הודיעו כי הם עוזבים את הלהקה, וכי הלהקה תצא לסיבוב הופעות אחרון איתם – אך היא בהחלט אינה מתפרקת.

בהצהרה שפרסמה הלהקה לגבי עזיבתם של הגיטריסט פיל דמל והמתופף דייב
מקליין נמסר:

"אחרי 23 שנים שבהם דייב מקליין תופף, ו 15 שנה שבהן פיל דמל ניגן בגיטרה, שני החברים החליטו לפרוש והתחיל בפרק חדש בחייהם. סיבוב ההופעות הקרוב באמריקה יתקיים כמתוכנן, והוא יהיה חגיגה של המוזיקה שההרכב יצר במהלך השנים. הפרידה מהשניים היא ידידותית, והם מחכים כבר לנגן איתנו את ההופעות האלו ולסיים את העידן בנימה חיובית ואיכותית."
בהסבר מפורט יותר שנתן מנהיג הלהקה רוב פלין הוא מספר: "התרחקנו אחד מהשני כאנשים, גם מבחינה מוזיקלית, אני החזקתי את מושכות הלהקה באופן הדוק מידי וחנקתי את הח'ברה האלה. יש לי קצוות קשים, הם הביאו לנו את ההצלחה שלנו מצד אחד, אבל גם פגעו באנשים שסביבי, יש לי הרבה דרייב אבל גם הרבה כעס ועצבים, והדרייב הזה שלי הצליח להרחיק אנשים בלהקה. הח'ברה האלה עשו את הלהקה לטובה יותר בזה שהם היו חלק ממנה. כולנו קצת פוחדים מההמשך, אני, הם, אני כנראה צריך גם לשבת ולהתחיל לחשוב קצת על עצמי והצעדים שלי בחיים ומה שעשיתי בעבר. אני אחרי 20 שנה של טיפול פסיכולוגי וכנראה שזה לא הספיק כי אני צריך עוד 20 שנה כאלו.. "

בניגוד לפרסומים קודמים, נראה כי בסיסט הלהקה הנוכחי כן נשאר בה – וכעת נותר ללהקה לחפש חברי הרכב חדשים.