להקת המטאל האמריקאית הוותיקה Manowar הפתיעה רבים כשכמה שעות לפני שהייתה אמורה לעלות להופיע כאחת מלהקות ההד-ליינר בפסטיבל המטאל הצרפתי Hellfest, בסופו של דבר הוחלפה זו ע"י להקת המטאל השבדית Sabaton, שלאחר שסולנה Joakim Broden איבד את קולו בלילה לפני, היה זה הגיטריסט Chris Rorland ששר במקומו.

ע"פ גורמים לא רשמיים בפסטיבל נמסר כי הלהקה לא הייתה מרוצה מכך שאת הסאונד-צ'ק למופע שלה היא נאלצה לבצע ביום המופע, והם לא היו מרוצים מהסאונד במקום. ע"פ אותם גורמים הלהקה דרשה ווליום מסויים להופעתה, ונמסר להם כי הדבר אינו אפשרי עקב תקנות חוקיות להם מחויב הפסטיבל, וכן התמרמרו מהלהקה על הבימה הקטנה, למרות שזו הייתה אותה בימה עליה הופיעו שאר ההד-ליינרים בפסטיבל.
בהודעה שפירסמה הלהקה נמסר: "למרות מה שנאמר לכם, למארגני הפסטיבל הייתה שליטה על הנסיבות שמנעו את הופעתנו, אנחנו תמיד נלחמים לתת למעריצים שלנו 100%, התקשורת והמעריצים הצרפתיים, יודעים את זה שאם באנו לצרפת ולא יכלנו להופיע – זה לא באשמתנו.

אנחנו מאד מצטערים שנגרם לכם סבל, ודעו שכל מה שאנחנו עושים הוא למען המעריצים, אנחנו עומדים ביחד איתכם ותמיד עשינו כך, לא נתן לאף אחד להוריד מהאיכות של המופעים שלנו.
תהיו בטוחים שהאמת תצא לאור!"