להקת המטאל האמריקאית Mastodon אישרה כי תגיע לישראל לראשונה, להופעה אחת שתתקיים ב 20.2.2019 בביתן 2 שבגני התערוכה בת"א.

המכירה המוקדמת להופעה מתחילה היום (ה 16.12.2018 לחברי מועדון ה "השומע המתמיד" של שוקי וויס, מכירת הכרטיסים לקהל הרחב תתחיל היום בשעה 18:00. להופעה ימכרו כרטיסים מוזלים במחיר של 259 ש"ח, ולאחר שאלה יאזלו יאלה מחיר הנותרים ל 299.

את הופעת הלהקה תחמם הלהקה הישראלית קין והבל 90210.

הידיעה המלאה:

"זוכת פרס הגראמי למופע המטאל הטוב ביותר לשנת 2018 נוחתת לראשונה בישראל!
הענקים מאטלנטה עוצרים בתל אביב כחלק מסיבוב הופעות חובק עולם והחדשות הללו הן לא פחות מאפיות.
למי שעוקב אחרי תעשיית המוזיקה העולמית אין צורך להציג את מסטודון שכיום נמצאת בשיא הקריירה שלה אחרי שהתברגה בצדק בפסגת הרוק העולמי בזכות סאונד מקורי והופעה עוצמתית שפשוט אסור לפספס.

מסטודון היא חיה מוזרה ואגרסיבית (ממש כמו שמה).

להקת האלטרנטיב-פרוג-מטאל זוכה לאהדת המעריצים, המבקרים ותעשיית המוסיקה כאחד, עם שירים שמתברגים בעשיריות פותחות של מצעדי הלהיטים ובין מעריציה ניתן למנות קולגות כמו פרל ג'אם, קווינס אוף דה סטון אייג', טול ומטאליקה (שהשפעותיהן ניכרות באלבומיה). מסטודון מצליחה לעשות קרוס אובר בין ההארד קור לטראש, לסטונר רוק, לרוק אלטרנטיבי ולפרוג בצורה אורגנית ווירטואוזית, ולאחד בין קהלים שלרוב לא מסכימים על כלום. במקרה הזה יש קונצנזוס: מסטודון היא להקה גאונית שמייצרת אלבומים משובחים שוב ושוב, ושיאה באלבומה האחרון Emperor of Sand שהביא להם זכיה בפסלון אחרי ארבע מועמדויות שקדמו לזכייה.
מאז שהוקמה ב-99 באטלנטה, מסטודון הוציאה בעקביות אלבומים מוערכים, מאלבום הבכורה Remission ויצירת המופתLeviathan ועד אלבומם הקודם מ-2014 Once More ‘Round The Sun שצעד במקום ה-6 במצעד האלבומים של Billboard, גם האלבום The Hunter מ-2011 צעד בעשיריה הפותחת, האלבום האחרון Emperor of Sand גם התברג גבוה בעשירה הפותחת של מצעדי המכירות ובשלב מסוים אפילו עקף את אלבומיהם של אד שירן ודרייק, הישג חסר תקדים שנשף בעורפו של עולם הפופ המיינסטרים ומיקד את תשומת הלב ברביעייה מאטלנטה שמגזין הרולינג סטון כבר הכתיר כמלכים החדשים של המטאל העולמי.

הלהקה מגיעה לישראל בשיא כוחה, עם סיבוב ההופעות הבינלאומי לרגל אלבומם האחרון, גם הוא אלבום קונספט כשאר אלבומיהם שעוסקים סביב רעיון מרכזי אחר בכל פעם. זהו אלבום אישי במיוחד, אודיסאה מפוארת של מסע נגד הזמן שהושפע רבות ממחלת הסרטן שפגעה קרוב במספר חברי משפחה של הלהקה, בעיקר באימו של הגיטריסט ביל קליהר שנפטרה מסוג אלים במיוחד.

עוצמת הרגשות באה לידי ביטוי בריפים עוצמתיים ודינמיים באלבום מלא ברבדים, עטופים במטאפורות וסימנים מיסטיים, בהגשה שמרעידה את העצמות ובהופעה מלאת אש ואנרגיה דורסנית שחודרת עמוק, בין אם אתה חובב מטאל או רוק, מסטודון מייצרת תמהיל מוזיקלי מנצח שאי אפשר לעמוד בפניו.

הקהל הישראלי זוכה הפעם לראות אגדה בהתהוות, בזמן שהיא נמצאת בפסגת הקריירה שלה ומטפסת בעקביות מעוררת הערצה לזכות בתואר להקת הרוק הטובה בעולם, שלא תגידו שלא הייתם כשנחתה כאן מפלצת שכולה, חיטים, דיסטורשן ועוצמה."