בראיון שנתן Max Cavalera למגזין Rockmusicstar לקראת צאת ספרו האוטוביוגרפי My Bloody Roots, חשף זה כמה מהדברים שהתנהלו מאחרי הקלעים של עזיבתו את Sepulutra, ואת דעתו על ההרכב הנוכחי:

כשנשאל ע"י כתב המגזין למה בזמנו במקום לעזוב את הלהקה, לא פיטר את חבריה ושכר הרכב חדש – ענה: "לא יכולתי לעשות את זה, היו חוזים וכל מיני בלגנים משפטיים. האופציות היחידות שלי אז היו או להשאר איתם ולעשות מה שהם רצו שאעשה – שזה אומר לפטר את אשתי Gloria שניהלה את הלהקה אז, מה שלא חשבתי שהוא נכון לעשות, או לעזוב. אז לא הייתה לי אופציה אחרת ועזבתי."

כשנשאל לגבי ההצהרות של הלהקה בעיתונות כנגדו בשנים האחרונות ענה:

"זה הכול תעמולה, כל מי שיקרא את הספר שלי יבין למה עשיתי מה שעשיתי. וכל מי שיודע משהו מבין שהלהקה נלקחה כבת ערובה ע"י Andreas Kisser, ועל ידי אנשים שבכלל לא היו שם מההתחלה. הלהקה הוקמה על ידי ועל ידי אחי Igor, והיו שם אנשים שונים לגמרי. גם הבסיסט וגם הסולן לא היו בכלל בהרכב, הם לא חברים מקוריים בו. איך שאני רואה את זה – הם לקחו את הלהקה כבת ערובה, והם רק עושים שימוש בשם כדי לקדם את עצמם. אבל הם מדרדרים את השם, כי הם הופכים פחות ופחות פופולרים, ואני לא שומע שום דבר טוב באלבומים שלהם. לגבי, כבר לא משנה מה הם עושים, בשבילי תמיד יהיה את הליין אפ הקלאסי של הלהקה שאהבתי, עשינו כמה אלבומים מדהימים אבל זה הכול בעבר."