להקת המטאל האמריקאית Megadeth הודיעה כי היא מבטלת את ההופעות המתוכננות שלה באוסטרליה, זאת לאחר שמפיק ההופעות כביכול האשים את הלהקה בכך שהסירו את השתתפותה של Newsted, להקתו של בסיסט Metallica לשעבר Jason Newsted מההשתתפות בפסטיבל המטאל האוסטרלי Soundwave Festival.

מוקדם יותר השבוע פרסם מפיק ההופעות האוסטרלי בחשבון הטויטר שלו כי ביטל את השתתפותה של Newsted עקב בקשה של Megadeth, מה שהוביל את Jim Carroccio, מנהל סיבוב ההופעות של Megadeth להודיע כי אין שחר לדברים: "Dave Mustaine לא קשור לביטול של ההופעה של Newsted, הוא לא הוסיף אותם לליין-אפ בפסטיבל, ולא אחראי להסיר אותם משם.

Dave העביר למפיק רשימה של להקות שהוא היה רוצה לראות שם, והמפיק התעלם מהרשימה. Dave ו Jason Newsted הם חברים טובים והעניין הזה נופח למשהו מגוחך."

אתמול פרסם Mustaine הצהרה משלו, בה הוא הודיע כי הלהקה מבטלת את סיבוב ההופעות האוסטרלי שלה:

"מנסיבות שלא תלויות בנו, אנחנו מבטלים את ההופעות המתוכננות שלנו באוסטרליה. ההחלטה לא קשורה לכך ש Jason Newsted מופיע בפסטיבל Soundwave, אני ו Jason דיברנו על זה ואנחנו עדיין חברים."

כשעה לאחר מכן הופיע פוסט נוסף מ Mustaine – "כל מה שביקשתי היה התנצלות על כך שהאשימו אותי במשהו שאני אשם בו. אני עדיין מוכן להופיע, אבל המפיק העדיף לא להתנצל ומעדיף לומר שביקשתי ממנו לשקר, משהו שלא עשיתי. אני היחיד שרואה כמה קל זה יהיה לתקן את המצב?" המפיק AJ Maddah שאני מכיר הוא אדם חכם ואיכפתי, אני לא יודע מה קרה פה לחבר הוותיק שלי. המזוודות שלי עדיין ארוזות מעריצי האוסטרלים."

Maddah עצמו הגיב דרך חשבון הטויטר שלו ורשם: "דייב, אנחנו חברים כבר הרבה זמן ואני אוהב אותך. המשפחה שלך היא כמו המשפחה שלי. אבל האנשים היחידים שנענשים פה הם המעריצים. קיבלנו הנחיות מהנציגים שלך ופעלנו על פיהן, כמו שהיינו עושים עם כל אמן. אני מבין שפיטרת את הסוכן שלך ואת המנהל שלך ומנית חדשים לאחרונה..ויכול להיות שהיו אי-הבנות וקצרים בתקשורת, אבל אף אחד מהם לא היה מהצד שלנו. למרות כל זה שלחתי הצהרה לגבי חוסר ההבנה והתנצלתי בפני המעריצים וכו'. למרות שעשינו הכול לפי הספר ופעלנו ע"פ פרוטוקול נכון. יש לי שורה של הודעות אי-מייל שמוכיחות את זה, כולל אחת שבה רשום בבירור להסיר אמנים מסויימים מההופעות. אני לא יודע למה אתה מאמין שמגיעה לך התנצלות, אבל אם כן – היא צריכה לבוא מהנציגים שלך עצמם! היחידים שבהם אתה פוגע הם המעריצים שלך שלהם לא היה חלק בכל זה. הנציגים שלך אישרו את הכול – ושלחו הוראות ברורות, הם אפילו אישרו את העיצובים לפוסטרים וההודעה לעיתונות. אם יש לך מריבה, או שלא התייעצו בך, אז הבעיה שלך היא עם הנציגים שלך ולא הנציגים באוסטרליה או החבר הוותיק שלך. אז הנה זה דייב, אני מתנצל על כל עוול שנעשה לך, זה אומר שסיבוב ההופעות חוזר?"